YURT KAYIT İŞLEMLERİ

Öğrencilerin üniversite dönemi boyunca barınma ihtiyacını giderebilmesi adına tercih edebileceği yurtlar devlet tarafından yönetilmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yönetilen bu yurtlar için kişilerin ilk olarak tercih dönemlerinde yurt başvurusunda bulunması gerekmektedir. Yurt başvurusu yapıldıktan sonra gelen yoğunluğa göre kontenjanlar dahilinde öğrenciler yurda kabul edilmektedir.

Öğrenciler yurtta eğitim hayatı boyunca kalma imkânına sahip olduğu gibi özellikle yurt fiyatlarının ekonomik olması pek çok öğrenci için kurtarıcı olmaktadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan ve maddi açıdan da zorlanmadan öğrencler yurtta barınma ihtiyacını giderebilmektedir.

Devlet yurtlarında kalma ücreti oldukça düşük olurken sadece barınma değil, buna bağlı olarak kişiler çeşitli imkanlardan da yararlanmaktadır. Yemek, çamaşır, internet gibi pek çok imkanın bulunduğu yurtlar öğrencilerin üniversite eğitimi boyunca sorunsuz bir şekilde barınma ihtiyacını karşılamakta ve diğer pek çok konuda da yardımcı olmaktadır. Yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler yapılacak başvurular sonucunda başvuru yoğunluğuna göre başvurular değerlendirilmekte ve asil liste çıkartılmaktadır.

kyk-yurt-kayit-islemleri

Yurt kayıt işlemleri konusunda artık internet üzerinden de gerekli uygulamalarında kullanamazsın olması kişilerin kolay bir şekilde bağışı uyanmasını sağlamıştır. Sizler de üniversite öğrenimi boyunca yurtta kalmak istiyorsanız konu ile ilgili olarak resmi bir şekilde müracaat etmeniz gerekmektedir. Yapılan resmi başvuru sonrasında üstelik çok kısa bir süre içerisinde sonuçlanacak yurt başvurularına göre yurtta kalma hakkı elde edebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kyk-yurt-kayit-islemleri bağlantı üzerinden ilgili sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*