YARGITAY DOSYA SORGULAMA

Yargıtay üzerinde mevcut olan işlemleriniz için online olarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu bakımdan Yargıtay dosya sorgulama olarak sunulan hizmetlerden yararlanmanız yeterli olacaktır. Yargıtay dosya sorgulama üzerinden yapacağınız işlemlerde güncel bilgilere erişim sağlayacağınız için istediğiniz zaman Yargıtay dosya sorgulama yapabilirsiniz.

Yargıtay dosya sorgulama işlemlerinin yapılması için Yargıtay resmi internet sitesi kullanılmalıdır. İlgili işlem site üzerinden sunulduğu için Yargıtay sitesi üzerinden Yargıtay dosya sorgulama bağlantılarını takip etmeniz gerekmektedir.

Yargıtay Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yargıtay dosya sorgulama yapılması için ilgili sayfaya giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak dosyaların yer aldığı Yargıtay dairesini seçmeniz gerekmektedir. Yargıtay daire seçiminin yapılmasının ardından esas no ve karar no gibi detayları girmeniz ve son olarak kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Belirtilen bilgileri girdikten sonra ilgili dosyalara ulaşılarak ekranda yayınlanacaktır.

Tüm vatandaşların belirtilen şekilde Yargıtay dosya sorgulama yapması mümkündür. Fakat formda sizden istenen bilgileri girmeni gerekir. Bu nedenle eğer bilgileri bilmiyorsanız Yargıtay dosya sorgulama yapmanız da mümkün olmayacaktır.

Yargıtay dosya sorgulama dışında mahkeme ile ilgili işlemleri yine online olarak yapabilirsiniz. Normal mahkemeler için yapacağınız mahkeme sorgulama ile birlikte e devlet kapısı üzerinden yapacağınız işlemler size bu konuda gerekli bilgiyi sağlayacaktır.

YARGITAY DOSYA SORGULAMA İÇİN :

 https://vatandasilam.yargitay.gov.tr/proxyYargitay/jsp/yargitay_jsp/yargitayDosyaSorguIlam.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*