VERGİ YAPILANDIRMASI 2016

Vergi borcu bulunan kişiler için yapılandırma imkanı borçların daha kolay bir şekilde ödemesini sağlıyor. Vergi yapılandırması olarak adlandırılan bu imkanlar sayesinde verginin olacak borcu bulunan kişilerin kriterleri sağlaması halinde yapılandırmadan yararlanması ve böylece borçlarını daha kolay bir şekilde ödemesi mümkün.

Vergi Yapılandırması İmkanı

Vergi yapılandırması 2016 yılı itibariyle şu anda sona ererken 2017 yılında ya da ilerleyen dönemlerde yeniden yapılandırma imkanı sunulabilir. Böyle bir imkanın sunulması halinde ise kişiler yeniden Vergi borçları için yapılandırma ile daha kolay bir şekilde borçlarını ödeyebilir. Yapılandırmada mevcut borçlar herhangi bir faiz uygulaması olmadan 18 taksite kadar bölünebiliyor. Böylece kişilerin borçlarını ödemesi adına 18 ay boyunca ödeme yapması ve küçük taksitler halinde borçlarını kapatabilmesi mümkün.

Yapılandırma ile sağlanan bu imkanlar kişinin borcunu ödemesi adına büyük bir kolaylık sağladığından dolayı yapılandırma imkanı getirildiği dönemlerde yoğun bir başvuru süreci yaşanıyor. Yapılandırma kapsamında sadece vergi borçları kapsamı altına alınmıyor. Vergi borçlarının yanı sıra trafik cezaları, motorlu taşıtlar vergisi gibi pek çok farklı borçlar için de yapılandırma yapılabiliyor. Türkiye’de belirli dönemlerde yapılan düzenlemeler yoğun işlemlere tabi olurken ekonomiye de önemli bir katkı sağlanıyor ve bu açıdan büyük bir önem taşıyor. Üstelik hem devlet için hem de vatandaşlar için borçlarını tahsil edilmesi ve ödenmesi adına büyük bir kolaylık sağladığının borcu yapılandırması büyük bir beklenti de yaratıyor.

Vergi Yapılandırması

Vergi yapılandırma işlemlerini yapan ve vergi borçları takip etmek isteyen kişilerin Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden kolay bir şekilde destek alabilmesi mümkün. Alınacak bu destek ile birlikte kişilerin herhangi bir sorun yaşaması söz konusu olmayacağı gibi kişiler ödemelerini internet üzerinden dahi yapabilme imkanına sahip. Borçlarının yapılandırma sonrasında durumu takip edilmesi ve borçların ödenmesi için Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde kullanılması yeterli olacak. İnternet üzerinden ödeme yapmak isteyen kişiler için tek seçenek kredi kartı olurken kredi kartı dışında herhangi bir ödeme imkanı sunulmuyor. Bu bakımdan kişilerin mutlaka kredi kartını kullanması ve borçların ödemesi gerekiyor.

2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*