VAZİFE MALULLÜĞÜ

Kişilerin bir iş yerinde çalışırken işini yapması sırasında yaşadığı sorunlar karşısında malullük durumu yaşanabilmektedir. Vazife malullüğü olarak adlandırılan bu işlemlerde kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok detay bulunmaktadır.

Bu detaylar doğrultusunda İşlemlerin yapılması halinde herhangi bir sorunla karşılaşılmadan vazife malullüğü işlemleri gerçekleştirilecektir. Bu konuda en önemli detay 15 günlük sürenin bulunmasıdır. Kişilerin yaşadığı sorunlarda ve rahatsızlıklarda mutlaka olayın üzerinden geçen 15 günlük süre içerisinde bildirimini yapılması gerekmektedir.

Bildirimin yapılması halinde konuyla ilgili işlemler sorunsuz bir şekilde yürütülecektir. Fakat kişilerin 15 günlük süre geçilmesi halinde ise herhangi bir haktan yararlanmak söz konusu olmayacaktır. Üstelik yapılan açıklamalarda posta gibi gönderiler de kişilerin 15 günlük süreyi göz önünde bulundurarak bu doğrultuda belgelerin gönderilmesi gerekmektedir.

Vazife malulü ile ilgili tüm detaylar SGK tarafından belirlenmiş durumdadır. SGK sayfasında yer alan güncel bilgileri vazife malulü gibi durumların yaşanması sırasında incelemeniz ve Bu doğrultuda işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Kişiler için vazife malulü konusunda her ne kadar genel hatlar belirlenmiş olsa da güncel dönem içerisindeki mevzuatlar önemlidir. Bu nedenle yapılacak işlemlerde mutlaka güncel mevzuatların incelenmesi ve bu mevzuatlar doğrultusunda işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vatandaşların bilgi alabilmesi adına internet sitesi üzerinden her türlü konu hakkında bilgilendirici yazılar hazırlanmıştır. Bu açıdan konu ile ilgili bilgi almak son derece kolaydır ve sadece internet sitesine giriş yapılması ile birlikte istenen bilgilere ulaşılabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*