UYAP PORTALI KURUM GİRİŞİ

Adli durumlar ile ilgili işlemlerin yapılabilmesi adına UYAP adı verilen özel bir portal kullanıma sunulmuştur. UYAP üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin bu konuda internet sitelerinden yararlanması gerektiği gibi bu konuda iki farklı platform üzerinden giriş yapılabilir.

Hangi Sitelerden UYAP Hizmeti Alınabilir?

E devlet üzerinden Kullanıma sunulan UYAP hizmetlerinin dışında UYAP resmi internet sitesi de tercih edilebilir. UYAP farklı giriş ekranlarından oluştuğundan dolayı kişilerin mevcut durumuna göre uygun bir giriş ekranı seçmesi gerekir. Bu doğrultuda en çok kullanılan giriş ekranlarından bir tanesi UYAP Portalı kurum giriştir.

UYAP Portalı Kurum Girişi Nedir?

Kurumsal olarak yapılacak işlemlerde kişilerin kurum adına bilgi alabilmesi sağlanır. Bu sorgulamalarda davanın ya da cezanın bulunup bulunmadığı kolay bir şekilde takip edilebilmektedir ve bu nedenle kişilerin adli durumları hakkında bilgi alabilmesi adına e devlet üyelik girişi yapması ve ardından kurum girişi hizmeti üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi yeterli olacaktır.

E devlet aracılığıyla sunulan bu hizmetler kişilerin güvenli bilgiye ulaşabilmesi ve işlemlerini yapabilmesi adına oldukça önemlidir. UYAP portalı kurum girişi için kişilerin aynı zamanda üyelik bilgilerini de ihtiyacı olacaktır. Üyelik bilgisi olmayan kişi veya kurumların ise müracaatta bulunması yeterlidir. Yapılacak kısa işlemlerin ardından sizler de merak ettiğiniz detaylara ulaşabilir ve bu konuda ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Capture 2016-05-05 at 12.51.12

İnternet üzerinden yapılabilen bu işlemlerde kişilerin herhangi bir ücret ödemesine gerek yoktur ve bu bakımdan ücretsiz bir şekilde paylaşılan bağlantılar üzerinden sizler de destek alabilir, hizmetler aracılığı ile bilgi sağlayabilirsiniz. Herhangi bir sorunun yaşanmaması adına kişilerin üyelik oluşturması yeterli olduğu gibi kişilerin e devlet üyelik bilgilerini bilmesi hizmetler için yeterli olacaktır. Bu imkanlardan herkesin yararlanabilmesi mümkündür. https://www.turkiye.gov.tr/uyap-portali-kurum-girisi üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*