UYAP PORTALİ AVUKAT GİRİŞİ

UYAP adı ile kullanıma sunulan portal kişilerin özellikle mahkeme bilgilerini ulaşabilmesi adına kullanılabilecek bir portaldır. İnternet üzerinden kullanıma sunulan bu portal aracılığıyla kişiler çok kolay bir şekilde bilgi alma şansına sahiptir. UYAP portalı üzerinden işlem yapacak kişilerin iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneklerden bir tanesi UYAP portalına e devlet aracılığıyla erişim sağlamaktır. Bu tür işlemlerden kişilerin öncelikli olarak e devlet üyelik bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapması gerekmektedir.

Bu bakımdan Uyan portalına giriş için e devlet üyeliği zorunludur. Üyelik işlemleri gerçekleştirildikten sonra kişilerin hizmetler arasında bulunan UYAP portalı hizmetlerine erişmesi yeterlidir.

UYAP Portali Avukat Girişi Ekranı

Bu konuda farklı giriş ekranlarının ve hizmetlerin olduğu görülecektir. UYAP için sunulan hizmetlerden bir tanesi UYAP Portalı Avukat girişidir. UYAP portalına giriş yapmak isteyen avukatlar UYAP Portalı avukat girişi ekranına kullanmalıdır. E devlet üzerinden UYAP portalı avukat girişi olarak sunulan hizmet sayesinde avukatlar sisteme kolay bir şekilde giriş yapma imkanı elde etmektedir. E devlet dışındaki bir diğerini kendisi kişilerin resmi UYAP internet sitesi üzerinden işlem yapabilecektir. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan işlemlerde kişiler çok kolay bir şekilde yeni sisteme erişim sağlayarak bilgi alabilir. Fakat bu işlemlerde de yine e devlet üyeliğine ihtiyaç duyulacaktır. Bu bakımdan gerek e devlet üzerinden yapılan işlemlerde gerekse de UYAP resmi internet sitesi üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin mutlaka UYAP girişi için e devlet üyeliği sahibi olması gerekir.

uyap-portali-avukat-girisi

E devlet üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin kullanması gereken hizmet ekranı resimde görüldüğü gibidir. Hizmet ekranına ulaşmak için paylaşılan https://www.turkiye.gov.tr/uyap-portali-avukat-girisi bağlantıyı kullanmanız yeterli olabileceği gibi bağlantı üzerinden yapacağınız işlemlerde direkt hizmet ekranında erişiminiz mümkün olacaktır. Bu bakımdan kolay bir şekilde sizlere de bağlantı üzerinden sisteme giriş yapabilir ve kolay bir şekilde yine hizmete giren üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. sunulan hizmetler tamamen ücretsizdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*