TC İLE SSK SORGULAMA

TC ile SSK sorgulama vatandaşlar tarafından daha kolay bir yöntem olduğu için SSK sorgulama konusunda daha çok TC ile SSK sorgulama tercih edilmektedir. TC ile SSK sorgulama hizmeti, E SGM hizmet ekranı üzerinden sunulduğu için TC ile SSK sorgulama yapılması için ilgili portalın kullanılması gerekmektedir. Fakat E SGM hizmet ekranının bakıma alınması nedeniyle TC ile SSK sorgulama için ilgili portalın kullanılması, bakım bitene kadar mümkün değildir. Bu nedenle de SSK sorgulama işlemlerinde e devlet kapısının tercih edilmesi gerekmektedir. E devlet kapısı üzerinden yapacağınız SSK sorgulama işlemlerinde de aynı bilgiler sunulacaktır.

E Devlet SSK Sorgulama

TC ile SSK sorgulama, bir anlamda e devlet kapısı üzerinden de yapılabilmektedir. E devlet kapısı girişinde T.C. kimlik numarası girildiği için kişilerin T.C. kimlik numarası üzerinden sağlanan bilgiler doğrultusunda SSK sorgulama işlemleri yapılmaktadır. E devlet kapısında yer alan SGK hizmetleri arasında olan hizmet dökümü sayesinde SSK sorgulama yapabilirsiniz.

SSK sorgulama yapma konusunda tüm sigorta türleri için hizmet sunulduğu için tüm sigortalı olan vatandaşların kolay bir şekilde e devlet kapısı üzerinden SSK sorgulama yapması mümkündür. Sigorta sorgulama ile birlikte sigorta için yapılan prim ödemelerinden toplam kazanç miktarına kadar tüm detaylara ulaşılabilmesi mümkündür. Bu bakımdan tüm bilgiler için SSK sorgulama siz de yapabilirsiniz.

SSK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*