SSK SORGULAMA

SSK sorgulama, SGK gün sorgulama gibi farklı hizmetler için oluşturulmuş olan kapsamlı bir hizmettir. Bu nedenle SSK gün sorgulama, SSK prim sorgualma, SSK işe giriş sorgulama gibi tüm hizmetler içni SSK sorgulama yapılarak bilgi sağlanabilmektedir. Bu tür hizmetler SGK tarafından sağlandığı için kişilerin sigortalraı ile ilgili tüm detaylara ulaşabilmesi mümkündür. Alınan resmi bilgiler üzerinden istediğiniz şekilde inceleme yapabilir ve bu konudaki ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK sorgulama hizmeti E SGM hizmet ekranı üzerinden ve e devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. İki portal üzerinden de sunulan hizmetler SGK tarafından sağlanmaktadır ve bu nedenle herhangi bir fark bulunmamaktadır. Fakat E SGM hizmet ekranı bakıma alındığı için sadece e devlet kapısı üzerinden sorgulama yapılması mümkündür.

E Devlet Kapısı SSK Sorgulama Hizmeti

E devlet kapısı üzerinden SSK sorgulama yapılması e devlet girişi ile mümkündür. E devlet girişi için kişilerin önceden PTT üzerinden şifre alarak üyeliklerini oluşturması gerekmektedir. Böylece üyelik girişi yapıldıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu altında bulunan SSK sorgulama ile sigorta konusunda bilgi sağlanabilir. Sigorta sorgulamada kişilerin SSK hizmet dökümü sunulduğu için sunulan döküm üzerinden sigortanın tüm detaylarına ulaşabilir ve sigorta ile ilgili yapılan işlemleri görebilirsiniz. Özellikle iş veren tarafından yapılan sigorta prim ödemelerini ilgili döküm ile öğrenebilirsiniz.

SSK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

4 Comments Posted

  1. 1990-1995 yılları arasi 2 ayri firmada sigortalı gozuktum diger firmada adima yatan primler gun hesabina alinmiyor neden? Ayni ayda 2 fark li firmada sigortali olmam bosunami olmus

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*