SSK MAAŞ SORGULAMA

SSK maaş sorgulama denildiğinde, yapılacak farklı işlemler olduğu için kişiler hangi bilgiye ulaşmak istediğini belirlemesi ve buna göre sunulan hizmetler arasından seçim yapması gerekmektedir. Böylece SSK maaş sorgulama kolay bir şekilde yapılarak maaş bilgisine ulaşılması mümkündür.

Çalışan Maaşı Sorgulama

Çalışan maaşı sorgulamak için kişilerin SSK hizmet dökümü alması gerekmektedir. Alınacak olan döküm ile birlikte kişilerin ne kadar maaş aldığını öğrenebilmek mümkündür. Çalışanlar için iş verenler tarafından yapılan ödemelerde, kişilerin ne kadar kazanç sağladığı ve kaç gün iş yerinde çalıştığı belirtildiği için tüm bu bilgiler kişilerin sigortalarına eklenmektedir. Böylece ilgili bilgilere ulaşmak için SSK hizmet dökümü alınması yeterli olmaktadır.

Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaşı sorgulama konusunda ise kişilerin emekli olduktan sonra ne kadar maaş alacağını öğrenebilmesi mümkündür. Bu sorgulama türünün yapılabilmesi için kişilerin ilk olarak aylık hesaplama yapılabilmesi için oluşturulan hesaplama sayfasına giriş yapılması gerekmektedir. İlgili sayfadaki formu doldurmanız ile birlikte emekli döneminden ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz.

İki sorgulama türünün haricinde ise emekli olan kişilerin emekli maaşı ile ilgili sorgulama yapması mümkündür. Bu sorgulama türünde ise kişinin ne kadar emekli maaşı aldığı, maaş üzerinden ne kadar kesinti yapıldığı gibi detaylar yer aldığı için bu tür bilgiler için emekli maaşı sorgulaması yapılabilir.

Not:Emekli maaşı alan emekliler banka değişikliği talebinde bulunarak emekli maaşlarını istedikleri banka üzerinden alabilirler.

SSK MAAŞ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*