SSK HİZMET DÖKÜMÜ YABANCILAR İÇİN

Türkiye’de çalışan yabancılar için de SGK üzerinden hizmet döküm alınarak sigorta takibi yapılabilmektedir. Bu konuda yapılacak işlemlerde e devlet kapısı üzerinden yararlanılması gerekmektedir. Eski dönemlerde E SGM hizmet ekranı üzerinden yapılabilecek olsa da artık E SGM hizmet ekranının bakıma alınması nedeniyle SSK hizmet dökümü yabancılar için sorgulaması yapmak için E SGM kullanılabilir durumda değildir.

SSK hizmet dökümü yabancılar için yapılacak olan sorgulama sayesin de yabancılar da bu konuda bilgi alabilmektedir. Fakat bunun için SGK üzerinden tüm işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Böylece herhangi bir sorun olmadan sigorta işlerlik kazandığı gibi sorgulama yapılabilmesi de mümkün olacaktır.

E Devlet Kapısı SSK Hizmetleri

Sadece yabancılar için değil, Türkiye’deki vatandaşlar için de e devlet kapısı üzerinden SSK hizmetleri sunulmuş durumdadır. Sunulan hizmetler doğrultusunda kolay bir şekilde sigorta takibi yapılarak bilgi sağlanabilmektedir. Bu açıdan Türkiye’deki vatandaşların da e devlet girişi yaparak SGK menüsü altında yer alan sigorta sorgulama hizmetlerinden yararlanması mümkündür bu konuda herhangi bir kısıtlama olmadığı gibi tek kriter, vatandaşların e devlet kapısı üyeliğinin olmasıdır. Eğer e devlet kapısı için herhangi bir üyelik mevcut değilse, vatandaşlar PTT üzerinden yapacakları başvuru işlemleri ile birlikte, giriş için gerekli olan şifreyi temin etmesi mümkündür.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ YABANCILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*