SSK HİZMET DÖKÜMANI

SGK üzerinden yapılan işlemler hem olası hatalar hem de kişilerin bilgisine sunulması amacıyla kayıt altına alınmaktadır. bu bakımdan SGK üzerinden kişinin sigorta hesabı açtırması ile birlikte bu sigorta hesabı, kişi vefat etse dahi kurum kayıtlarında tutulmaktadır. Böylece kişinin istediği zaman SSK hizmet dokümanı alması mümkündür. alınacak olan SSK hizmet dokümanı sayesinde sigorta üzerinden yapılan tüm işlemler görüntülenebileceği gibi, sigorta takibi de yapılabilmektedir. Bu nedenle eğer siz de sigortanız ile ilgili bilgi almak ve ya sigorta takibi yapmak istiyorsanız SSK hizmet dokümanı alabilirsiniz.

SSK Hizmet Dokümanı Nasıl Alınır?

SSK hizmet dokümanı almak isteyenlerin ilk olarak e devlet kapısına giriş yapması gerekmektedir. E SGM hizmet ekranının kapatılması nedeniyle sigorta işlemlerinin e devlet kapısı üzerinden yapılması nedeniyle, e devlet kapısı dışında herhangi bir şekilde bilgi alınması ya da SSK sorgulama yapılması mümkün değildir. İlgili giriş işlemlerinin yapılmasının ardından sitede yer alan hizmet dökümü bağlantılarını kullanarak sigortanıza uygun olarak SSK hizmet dokümanı alabilirsiniz.

SSK hizmet dokümanı almanız sırasında dikkat etmeniz gereken nokta, sistem tarafından belirlenen sigorta türleridir. 4A, 4B ve 4C olarak belirlenen sigorta türlerine göre hizmetler arasından ilgili seçimi yapmanız yeterli olacaktır. böylece sizler de kolay bir şekilde SSK hizmet dokümanı alabilir ve SSK hizmet dokümanı üzerinden incelemeler yapabilirsiniz.

SSK HİZMET DÖKÜMANI İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*