SSK GÜN SAYISI SORGULAMA

SSK, kişilerin çalıştıkları günlerin sigortaya işlenmesi ile birlikte kişilerin emekliliğini mümkün kılınmıştır. Bu imkan sayesinde kişiler çalıştıkları dönmeler üzerinden emekli olmaya hak kazandıktan sonra kurum tarafından emekliye ayrılmasına izin verilir ve böylece maaş bağlanmaktadır. Bağlanan maaş ile birlikte, kişiler çalışmadan devletten emekli maaşı alarak yaşamını devam ettirebilmektedir. Emeklilik için ise kişilerin sigorta takibini yapması gerekmektedir. Sigorta takibi için SSK gün sayısı sorgulama gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir. SSK gün sayısı sorgulama, tüm sigorta sahiplerinin yapabileceği bir işlem olarak SGK tarafından sunulan resmi bir uygulamadır.

SSK Gün Sayısı Sorgulama Nedir?

SSK gün sayısı sorgulama, kişilerin sigortaları üzerinde ne kadar gün ödemesi yapıldığını göstermektedir. Diğer bir anlamda ise kişilerin sigortası üzerinden kaç gün çalıştığını öğrenebilmesi için SSK gün sayısı sorgulama yapması yeterlidir. Fakat bu sorgulama için SSK gün sayısı sorgulama olarak özel bir hizmet sunulmadığı için kişilerin SSK hizmet dökümü alınması gerekmektedir. SSK hizmet dökümü için e devlet kapısını tercih edebilirsiniz.

2

SSK gün sayısı sorgulama işlemlerinin yapılması için ilk olarak e devlet üyeliği girişi yapılmadır. Üyelik girişi sonrasında ise e devlet SGK hizmetlerinde yer alan 4A hizmet dökümü bağlantısı kullanılmalıdır. Bu konuda aşağıdaki resimdeki gibi bir seçim yapılabilir.

SSK GÜN SAYISI İÇİN SORGULAMA ADRESİ :    https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu   

SSK Hizmet Dökümü Alma

SSK hizmet dökümü alarak SSK gün sayısı sorgulamak isteyenlerin e devlet kapısı giriş yapması gerekmektedir. E devlet kapısı girişi yaptıktan sonra yapılacak olan işlem ise SGK hizmetleri arasında bulunan SSK hizmet dökümü almadır. SSK hizmet dökümü alarak SSK gün sorgulama yapabilirsiniz.

resim2

SSK hizmet dökümü alma işlemlerinde de kişiler aynı şekilde 4A hizmet dökümü alma işlemleri yapılmalıdır. Bu konuda ilk olarak e devlet üyeliği ile giriş yapılmalıdır. Üyelik girişi ekranı ise şöyledir;

SSK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN SORGULAMA ADRESİ : https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu

Bağkur Gün Sorgulama

Bağkur gün sorgulama işlemleri için e devlette yer alan SGK hizmetlerinde 4B seçenekleri kullanılmadır. Bu konuda kişilerin yine e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapması zorunludur. Sisteme giriş yapıldıktan sonra ise hizmet seçimlerinden aşağıdaki resimde işaretli olan hizmetin seçilmesi yeterlidir.

4b

Yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere kişiler kolay bir şekilde bilgi almak ve gün sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için belirtilen seçimi yapması yeterli olmaktadır. Bu sayede istendiği zaman kişiler Bağkur ile ilgili güncel durumu takip ederek bilgi alabilir.

BAĞKUR HİZMET BİLGİSİ İÇİN SORGULAMA ADRESİ : https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi

Emekli Sandığı Gün Sorgulama

Emekli sandığı gün sorgulama işlemlerinde ise kişilerin e devlette yer alan 4C seçeneğini tercih etmesi gerekir. 4C olarak sunulan tüm hizmetlerde kişiler sigortalarına ait farklı bir bilgi alabilir. Aşağıdaki resimde görülen hizmetlerin tercih edilmesi ile birlikte gün sorgulama, isteğe bağlı ödeme gibi tüm işlemler yapılabilir.

4c

Resimde görülen ve kutucuk içine alınan hizmetlerin dışında 4C’liler tarafından yararlanılabilecek pek çok hizmet olduğu da görülür. İlgili hizmetlerin kullanılması sonrasında kişiler sigortalarına ait pek çok yeni bilgiyi öğrenebilir. 4C emekli sandığı gün sorgulama için aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

EMEKLİ SANDIĞI HİZMET BİLGİSİ İÇİN SORGULAMA ADRESİ  : https://www.turkiye.gov.tr/4c-istege-bagli-odeme-dokumu

22 Comments Posted

  1. iyi gunler ben 74 yasindayim yurt disinda yasiyorum almanya nin munchen kentinde 1959 da turkiyede calistim fakat sigorta girisi yok nasil emekli olabilirim almanyadan emekliyim maasim ne kadar olur ve odeyecegim para ne kadar tesekkur ederim

  2. Yahu bundan bi sene oncesine kadar tc numarasi ile rahat rahat sorguladigimiz seyi simdi binbir turlu sayfaya girip cikip ugrasa ugrasa aratiyonuz niye illa e devlet sifresi ? Niye insanlari altttan alttan mecbur birakiyonuz !!!!

  3. Almanya, Fransa, Belçika daki dostlar, işsiz.. geliri olmayan kendi vatandaşından devlet sırf o ülkede yaşadığı için sağlık sigortası adı altında para istiyormu diye sordum? cevap: bir alman, Fransız, Belçika vatandaşı işsiz ise devlet o vatandaşdan değil haraç almayı maaş bağlıyor, Belçika, almanyada evi yoksa devlet lojman imkanı veriyor.. t.c ise kendi vatandaşını haraca bağladı neyil hane geliri işsiz geliri olmayan insanları sırf bu ülkede yaşadağı için haraca bağladı..acı olan tepki olmaması.. bu ülkeyi en hızlı ve kısa sürede terk etmek gerek.. yaşanacak bir ülke değil..

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*