SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ONLİNE HİZMETLERİ

İnternetin hızla hayatımıza dâhil olması ile birlikte devlet kurumları da çağın gereklerine ayak uydurma çabasında. İnternet ortamında vatandaşa en çok hizmeti elektronik ortamda en fazla hizmeti sunan kurumların başında Sosyal Sigortalar Kurumu (sgk) geliyor.

SGK’nın yapmış olduğu tüm duyurular ile hizmete sunduğu yeni uygulamaları sitemiz aracılığı ile yakından takip etme imkânına sahipsiniz. Tüm sgk sorgulama ve sgk prim sorgulama işlemleri hakkında detaylı ve aydınlatıcı bilgileri de yine sitemizde hizmetinize sunmuş bulunmaktayız. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamayacağı yönünde ki düşüncemizden yola çıkarak Sosyal Güvenlik Kurumunun yapmış olduğu tüm hizmetler hakkında en hızlı, en güvenilir bilgiyi vermeyi amaç edindik.

Siz değerli ziyaretçilerimizin Soysal Güvenlik Kurumu ile ilgili ulaşmak istedikleri tüm bilgileri, dilekçe ve form örneklerini tek bir kaynaktan almalarını hedefledik. Bu yüzden Kurum hakkında ki tüm gelişmeleri ve yenilikleri çok yakından takip etmekteyiz. Sosyal Güvenlik Kurumunun iştirakçilerine sunmuş olduğu uygulamalar hakkında en detaylı bilgilere sitemiz aracılığı ile ulaşmanız mümkün.

Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri

Sosyal Güvenlik Kurumu 2006 yılında e Sosyal Sigortalar Kurumu diğer bir adı ile ssk, Emekli Sandığı ve Bağ Kur adı altında üç çeşit sigorta kurumunun birleştirilmesi ile kurulmuştur. Sosyal Güvenliğin tek çatı altından ve kurumlar arasında ki uygulama birliğinin sağlanması amacı ile birleştirildi ve 2006 yılından beri de Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında iştirakçilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Kurumun yayımlanan her türlü duyurusuna, ilanına ve tüm uygulamalarının kullanımına sitemiz aracılığıyla ulaşmanız mümkün. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun iştirakçilerine sunduğu sosyal hizmetleri hakkında en hızlı ve en doğru bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum? Eşim vefat etti  haklarım nelerdir, ne yapabilirim? Sorularının cevapları ile yine SGK, sgk sorgulama, sgk prim sorgulama uygulamalarının açıklamalı kullanımları sitemizden takip edebilirsiniz. Sitemizde merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz tüm Sosyal güvenlik ile ilgili bilgiler de mevcuttur. Bu bilgiler ışığında işlemlerinizi hem internetten yapabilir hem de form ve dilekçelere ulaşabilirsiniz. Mağdur olamamak adına yenilikleri takip etmenizi öneririz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*