SİGORTA TAKİBİ NASIL YAPILIR?

Kişilerin SSK üzerinden açılmış sigortaları hakkında detaylı bilgi elde edebilmesi için sigorta sorgulama yapması gerekmektedir. Sigorta sahibinin işlemleri nasıl yapıldığını bilmiyorsa bu konuda öncelikli olarak e devlet sisteminin nasıl çalıştığının öğrenmesi gerekmektedir. E devlet sisteminde kişileri sigortası hakkında bilgi alabilmesi adına uygulamalar kullanıma sunulmuş ve uygulamalar üzerinden gereksiz tespit edilmesi sağlanmıştır. Bu bakımdan internet üzerinden yapacağınız sorgulamalarda kolay bir şekilde sigorta ile ilgili kriterlerinize kontrol altına alabilirsiniz.

Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin bu konuda öncelikli olarak e devlet ve yüzüne sahip olması gerekecektir. E devlet üyeliği olmadan kişilerin hangi burs sorgulama yapması mümkün değildir. Bu açıdan öncelikli olarak e devlet midenin alınması ardından üyelik ile sisteme giriş yaparak sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Böylece kişiler herhangi bir sorun yaşamadan çok kısa bir süre içerisinde sigortası ile ilgili güncel durumu kontrol altına alınır. Sigorta takibini yapmak isteyen kişilerin bu açıdan ilk olarak e devlet üyeliğini oluşturması gerekecektir.

E Devlet Üyeliği

E devlet üyeliği bir defa alınır ve bir defa alındıktan sonra aynı özellik üyelik üzerinden gerekli kontroller sağlanabilmektedir. Bu açıdan PTT’ye giderek şifreyi satın almanız yeterli olacaktır. Şifre aracılığıyla gerçekleştireceğiniz uygulamalar sayesinde güncel bilgilerinizi sürekli kontrol edebilirsiniz. Özellikle bir iş yerinde çalışan kişinin sigortası üzerinde herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması adına sigorta kontrolünün yapılması istenir. Bu açıdan internet aracılığı ile yapacağınız sorgulamalar üzere kontrol imkanı sağlamaktadır.

Online olarak kolay bir şekilde bilgi almak mümkün olduğundan dolayı bir sorun yaşamadan sigortanızı her an takip altında tutabilirsiniz. Sigorta kontrolü yapmak özellikle primlerinin eksik yatırılmasını önleyecek ve kişilere mevcut prim durumuna bağlı olarak gecikme yaşanmadan emekliye ayrılmasını sağlayacaktır. E devlet üzerinden 4A başta olmak üzere bütün sigorta türleri için gerekli hizmetler sunmaktadır . Bu bakımdan yapacağınız kontrollerde sigortaların ne olduğunun önemi yoktur. 4A, 4B ve 4C olmak üzere yapacağız uygulamalar sayesinde sigorta hesabınız için güncel bilgilere kolayca öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden sunulan hizmetler de kişileri sigortası ile ilgili güncel bilgilere ulaşması sağlanır ve tüm sigorta sahipleri için bu durum geçerlidir. Bu açıdan bir problem yaşamak istemiyorsanız sigortanız için sizler de mutlaka kontrol etmelisiniz.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*