SİGORTA SORGULAMA

Kişilerin SGK üzerinden yapılan sigortaları ile ilgili bilgi alması için sigorta sorgulama yapması gerekmektedir. Yapılacak olan sigorta sorgulama ile birlikte, kolay bir şekilde sigorta bilgilerine erişim sağlanması ve ilgili bilgiler üzerinden gerekli olan işlemlerin yapılması mümkündür. Bu nedenle eğer siz de sigorta takip yapmak istiyorsanız ya da sigortanız ile ilgili bir bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız sigorta sorgulama yapabilirsiniz.

Sigorta sorgulamak için devlet tarafından resmi olarak oluşturulmuş olan portalları tercih etmeniz gerekmektedir. İlgili portallar üzerinden yapacağınız işlemlerde her zaman için güncel bilgiler sizlere sunulduğu için hem güncel bilgileri hem de ihtiyaç duyduğunuz bilgileri öğrenebilirsiniz. Sizler için SGK tarafından sunulan bu hizmetler e devlet kapısı üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle de sigorta sorgulama gibi işlemlerinizi e devlet kapısı üzerinden yardım almanız gerekmektedir.

Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta sorgulama yapabilmeniz için ilk olarak e devlet giriş yapmanız gerekir. Ardından ise SGK menüsü altında yer alan sigorta menülerinden yararlanarak sigorta bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz. Sigorta sorgulama konusunda herhangi bir kriter bulunmadığı gibi e devlet kapısı giriş yaptıktan sonra sigortası olan tüm vatandaşların sorgulama yapması mümkündür. Bu bakımdan sizler de sigortanız ile bilgilere erişim sağlamak için bu şekilde sorgulama yapabilirsiniz.  Üstelik sadece sigorta sorgulama değil, tüm SGK hizmetlerine ilgili menü üzerinden ulaşabilir ve hizmetler üzerinden işlem yapabilirsiniz.

SİGORTA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*