SİGORTA GÜN DÖKÜMÜ SORGULAMA

Sigortalı kapsamında çalışan kişilerin belli bir gerekçeleri içerisinde yer alacak her türlü ihtiyaçların ve dökümlerin E-devlet sistemi içerisinde temin edilecek olması kişilerin yapacakları işlemler doğal olarak hafifleyecektir. Bu sebeple E-devlet sistemini kullanacak olan kişilerin derhal E-devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olmayan kişilerin bulundukları bölgede yer alan herhangi bir PTT şubelerine ziyaret ederek E-devlet şifrelerini cüzi bir miktar karşılığında alabilmeleri mümkündür.

E-devlet şifresi almış kişilerin sigortalılık üzerinde yapabilecekleri her türlü gün dökümü sorgulama ve inceleme işlemi https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresi üzerinden sağlanmaktadır. Kişilerin bağlantı içerisinde 4A, 4B, 4C olan kısımları kendilerince belirlemesi gerekmektedir. Yapılacak olan doğru seçimler, kişilerin doğru bilgi almasına neden olacağı gibi yapılacak yanlış seçimlerde doğal olarak kişinin yanlış dökümlere ulaşmasına neden olacaktır. Verilen bağlantı içerisine giriş yaparak ekrana gelen E-devlet sayfası içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” kısmına tıklayarak yeni bir sayfa açılmasını sağlayabilir ve bu konuda sizlerden talep edilen T.C ve E-devlet şifresini girerek sigorta gün dökümü sorgulama işlemini sağlamış olursunuz.

4a

Gün dökümü sorgulama için alınan hizmet dökümü kişilerin sadece gün konusunda değil, sigorta ile ilgili tüm konularda bilgi alabilmesini sağlamaktadır. Bu açıdan sizler de belirtildiği gibi e devlet üzerinden hizmet dökümü alarak işlemlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*