SGK YURTDIŞI BORÇLANMA


Yurtdışında çalışan ya da bir süre boyunca yurtdışında bulunan kişiler için SGK yurtdışı borçlanma imkanı bulunmaktadır. Bu imkan kapsamında SGK yurtdışı borçlanma yapılarak, yurtdışında geçen sürelerin prim olarak kazanılması mümkündür. SGK tarafından bu konuda yurtdışı işlemler adı ile vatandaşların bilgi alabilmesi için online olarak bir rapor hazırlanmıştır. Yurtdışı ile ilgili işlem yapmak isteyen kişiler, bu yazı üzerinden de detaylı bilgi alabilmektedir. İlgili sayfada bölüm bölüm tüm durumlar ele alınarak, bu tür durumlarda hangi işlemlerin yapılabileceği belirtilmiştir. Bu sayfa üzerinden alacağınız bilgiler sayesinde kolay bir şekilde SGK yurtdışı borçlanma yapabilirsiniz.

SGK yurtdışı borçlanma Nasıl Yapılır?

SGK yurtdışı borçlanma işlemlerinde kişilerin ilk olarak “Yurtdışı Hizmet Borçlanma Talep Dilekçesi” doldurulması gerekmektedir. SGK tarafından hazır olarak şablon halinde sunulan bu dilekçeyi temin ederek sizler de SGK yurtdışı borçlanma işlemlerinizi başlatabilirsiniz. SGK yurtdışı borçlanma için kurumlara müracaat etmeniz gerekmektedir. Online olarak dilekçe göndermeniz ve bunun gibi işlemleri yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle SGK yurtdışı borçlanma işlemlerinde ilk olarak yapılması gereken işlem belirtilen dilekçenin doldurularak kuruma teslim edilmesidir.

Sadece çalışan kişiler değil, yurtdışında çalışmayan ev hanımlarının de borçlanma hizmetinden yararlanması mümkündür. Bu durumdaki kişiler için de tüm detaylar ilgili mevzuatta belirtilmiş durumdadır. Böylece kolay bir şekilde mevzuat üzerinden yapacağınız inceleme ile birlikte işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

SGK YURTDIŞI BORÇLANMA MEVZUATI İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*