SGK VİZİTE

Vizite, sigortalı olan kişinin işvereni tarafından hazırlanan bir belgedir ve sigortalı olan kişinin yaşadığı sağlık sorun ile ilgili resmi işlemlerin yapılmasında gerekil olmaktadır. Bir kişinin rahatsızlandığı durumlarda gerek kuruma gerekse de sağlık kurumlarından alınacak hizmetlerde SGK vizite gerekli olmaktadır. Özellikle Türkiye’de yürürlükte olan iş görmezlik ödemesi gibi durumlarda tüm yasal işlemlerin prosedüre uygun olarak yapılması gerekmektedir. Böylece sigortalı tarafından herhangi bir mağduriyet yaşanmadan vizite ile birlikte dinlenmesi ve sağlığına kavuşması sağlanabilmektedir

SGK vizite işlemlerinde vizitenin düzenlenmesi gibi çeşitli prosedürler bulunmaktadır. Bu konuda en önemli kriter, kişinin rahatsızlandığı ve SGK vizite alması gerektiği tarihten önceki 90 gün boyunca hastalık sigortası priminin ödenmesi gerekmektedir. Aksi halde kişinin sağlık konusunda hizmet alabilmesi için sıkıntılar yaşanacaktır. SGK vizite için en önemli kriter budur. Eğer SGK vizite hizmetinden eş ve çocuklar yararlanacaksa, bu prim ödemesi süresi 120 gün olarak belirlenmiştir. Bu kriterleri sağlayan kişiler için vizite işlemleri yapılabilmektedir.

SGK vizite işlemlerinde sigortalı olan kişinin ya da yakının tüm kimlik bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. İşlemler hazırlandıktan sonra işveren tarafından online olarak kuruma gönderilebilmektedir. Bunun için SGK tarafından oluşturulan vizite giriş sistemi kullanılmalıdır. Vizite giriş sisteminde işverenlerin giriş bilgilerini önceden alması gerekmektedir. Böylece olası bir vizite durumlarında kolay bir şekilde online olarak belgeler gönderilebilmektedir.

SGK VİZİTE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*