SGK TESCİL KAYDI SORGULAMA

SGK üzerinden yapılan işlemlerde işlerin olup olmadığı, sigortanın aktif olup olmadığını sorgulamak için tescil sorgulaması yapılmalıdır. Tescil sorgulama için kurumlara gitmeye gerek kalmadan online olarak işlem yapılabilmektir. Bu kapsamda sizler de SGK tescil kaydı sorgulama yaparak bu konuda bilgi sağlayabilirsiniz.

SGK tescil kaydı sorgulama işlemlerinde kişilerin sigorta türlerine göre uygun hizmeti seçmesi gerekmektedir. SGK hizmetlerinin kullanıma sunulduğu e devlet kapısı üzerinden yapacağınız işlemleri 4A, 4B ve 4C olarak kategoriler üzerinden seçmeniz ile birlikte sigortanıza bağlı olarak tescil durumu ekranda görüntülenecektir.

SGK tescil kaydı sorgulama için e devlet kapısına üyelik bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sistem tarafından tüm hizmetlerden yararlanmanız için kısıtlama kaldırılacaktır. Bu kapsamda tüm hizmetlerden giriş sonrasında yararlanmanız mümkün olacaktır. SGK hizmetleri için kurumlar bölümünden Sosyal Güvenlik Kurumu seçimini yapmanız ile birlikte kuruma ait tüm hizmetler sıralanacaktır. Sıralanan hizmetler kategorilere göre ayrıldığı için sigorta türünüze göre kategoriler üzerinden seçim yaparak ilgili SGK tescil kaydı sorgulama hizmetine ulaşabilirsiniz.

E devlet üzerinden belirtilen adımları takip ederek yapacağınız seçim sonrasında ilgili sigorta hizmetinin durumu ekranda yayınlanacaktır. Böylece tescil kaydı gibi işlemlerinizi kolay bir şekilde online olarak yapabilirsiniz. Üstelik tüm sigortalılar için geçerli olan bir hizmettir.

SGK TESCİL KAYDI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*