SGK SANAL POS UYGULAMASI

SGK, prim ödemesi başta olmak üzere SGK’ya yapılacak olan ödemeler için online olarak ödeme sistemi geliştirilmiştir. Yapılan ödemeler, direk SGK sistemlerine aktarılmaktadır. Böylece vatandaşların kuruma gitmesine gerek kalmadan online olarak borçlarını ödeyebilmektedir. İlgili sistem aynı zamanda SGK sanal pos uygulaması olarak tabir edildiği için kişilerin borç ödeme noktasında SGK sanal pos uygulaması sayfasına giriş yapması gerekmektedir.

SGK Sanal Pos Uygulaması Nedir?

SGK sanal pos uygulaması üzerinden yapacağınız işlemlerde SGK online tahsilat servisini kullanmanız gerekmektedir. İlgili serviste yapılan değişiklik ile birlikte online olarak ödeme yapmak isteyenlerin e devlet kapısı üyeliği ile giriş yapması gerekmektedir. Bu nedenle web tahsilat servisinin sitesine giriş yaptığınızda site tarafından e devlet kapısı giriş sayfasına yönlendirme yapılmaktadır. Bu yönlendirme ile birlikte ise kişilerin e devlet kapısı girişi yapması gerekmektedir. Giriş sonrasında ise tekrar SGK web tahsilat servisine yönlendirilecek olan vatandaşlar, açılacak sayfadan ödemelerini yapabilecektir.

Ödeme yapmak için ilk olarak vatandaşların borç dökümlerini çıkarması gerekmektedir. Borç dökümü sonrasında ise ödenmek istenen tüm borçlar seçilerek ödeme adımlarını takip edilmelidir. Bu sayede tüm borçlar kolay bir şekilde online olarak ödenebilmektedir. Ödeme konusunda kredi kartının kullanılması gerekmektedir.

SGK SANAL POS UYGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*