SGK RAPOR PARASI YATTI MI?

SGK rapor parası yattı mı gibi sorular, rapor alan ve rapor doğrultusunda çalışmayan kişiler için geçerlidir. Bu tür duruma olan vatandaşların SGK rapor parası yattı mı gibi sorularına yanıt bulmak için online olarak bilgi alması mümkündür. Fakat bu konuda yararlanılacak olan hizmet, rapor parasının resmi adı üzerinden yapılmalıdır. Bu bakımdan iş göremezlik hizmetlerinden yararlanmanız ve hizmetler üzerinden gerekli işlemleri yapmanız gerekmektedir. Böylece rapor parasının ödenip ödenmediğini kolayca öğrenebilirsiniz.

İş Göremezlik Ödemesi Nedir?

İş göremezlik ödeneği, rapor alarak çalışmayacak durumda olan kişiler için yapılan bir devlet yardımıdır. İlgili yardım devlet tarafından SGK aracılığı ile yapıldığı için kişilerin ilgili işlemlerini kurum üzerinden yapması mümkündür. Halk arasında rapor parası olarak adlandırılsa da resmiyetteki hizmet adı iş göremezlik ödeneğidir ve 4A ile 4B sigorta türlerine göre düzenlenmiştir.

İş Göremezlik Ödemesi Sorgulama

İş göremezlik ödeneği, diğer bir deyişle rapor parası için online olarak sorgulama yapmanız ve sorgulama sonucuna göre de SGKL rapor parası yattı mı sorunuzun yanıtını bulmanız mümkündür. Bu kapsamda e devlet kapısı üzerinden sunulan ve  “4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme” başlığı ile yayınlanan hizmet ile birlikte siz de SGK rapor parası yattı mı gibi soruların yanıtlarını online olarak bulabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*