SGK RAPOR PARASI ÖDEME

SGK, sadece sigorta hizmeti sağlamamakla birlikte gerek iş veren gerekse de işçilerin bu alandaki haklarını korumaktadır. Bu kapsamda kişilerin yaşadığı herhangi bir sağlık sorunun da rapor parası adı altında ödeme yapılmaktadır. Bu rapor parasını alınması için kişilerin sağlık yönünden tedavi edilmesi gerekmektedir. Tedavi sonrasında kişinin çalışması uygun görülmezse doktor tarafından kişiye rapor verilecektir. Verilen bu rapor süresi kadar kişinin çalışmaması hakkıdır ve bu süre içerisinde de rapor parası alınabilmektedir.

Rapor parası alınması için kişilerin rapor işlemlerini eksiksiz olarak yapması gerekmektedir. SGK rapor parası ödeme işlemleri de bu giriş işlemlerinin yapılmasının ardından başlatılmaktadır. Böylece kişilere rapor süresi kadar ödeme çıkartılmaktadır. SGK rapor parası ödeme konusunda başvuru sırasında kişiye ücretin nasıl verileceği de açıklanmaktadır. Bu bakımdan SGK rapor parası ödeme kapsamında raporlu olan kişiler, raporlu olarak evde yattığı günler için de para almaktadır.

Yapılan bu SGK rapor parası ödeme işlemlerini online olarak da takip edebilirsiniz. E devlet kapısı üzerinden SGK rapor parası ödeme işlemlerinin takip edilmesi için sunulan hizmet, 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme başlığı ile kullanıma sunulduğu için bu hizmetin seçilmesi gerekmektedir. Böylece hizmet üzerinden ödenenin yapılıp yapılmadığını ve durum bilgisini öğrenebilirsiniz.

SGK RAPOR PARASI ÖDEME SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*