SGK PRİM BORCU ÖDEME

SGK dahilinde Bağkur sigortalıları için de hizmet sunulmaktadır. Esnaf ve serbest meslek sahiplerinin dahil edildiği Bağkur için de borç sorgulama ve hizmet bilgisi alma gibi işlemler yapılabilmektedir. Üstelik bu işlemler için SGK kurum ve müdürlüklerine gitmenize gerek kalmadan, online olarak Bağkur borç sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Bağkur ile ilgili yapılabilecek en önemli işlem SGK prim borcu ödeme işlemidir. SGK prim borcu ödeme dahilinde, hem borç sorgulama yapmanız hem de borç sorgulama sonrasında sistem tarafından yayınlanan borçları ödeyebilirsiniz.

SGK Prim Borcu Nasıl Ödenir?

SGK prim borcu ödeme işlemlerini yapmak isteyenlerin direk SGK web tahsilat servisine giriş yapması gerekmektedir. SGK prim borcu ödeme için ilk olarak web tahsilat servisi üzerinden aldığınız borç dökümü yapmanız gerekmektedir. Borç dökümü yaptıktan sonra ekranda kişinin var olan tüm borçları yayınlanmaktadır. Böylece sorgulama yapan kişiler bu adımdan sonra SGK prim borcu ödeme kısmına geçebilmektedir. SGK prim borcu ödeme için kredi kartınızı kullanmanız ve hangi borçlarınızı ödemek istiyorsanız sistemde onları seçmeniz gerekmektedir.

Kredi kartınız üzerinden yapacağınız SGK prim borcu ödeme ile birlikte sigorta hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik bu sayede borçlarınız için daha fazla faiz işlenmesini de önleyebilir ve kurumlara gitmeden tüm SGK borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Bu SGK prim borcu ödeme işlemleri Bağkur dışında SGK tarafından sunulan GSS gibi işlemler için de geçerlidir.

PRİM BORCU ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*