SGK PRİM AFFI 2015

SGK tarafından borçların tahsil edilmesi ve belirli bir dönem içerisinde hem borçlan ödenerek vatandaşların rahatlaması hem de yüksek bir gelir elde edilmesi için prim affı getirilebilmektedir. Prim affı dâhilinde borcu olan kişilere prim yönünden af getirilebilmekte ve bu konuda özellik Bağkur’lu olan kişilerin rahat bir şekilde sigorta ödemelerini yapabilmesi sağlanmaktadır. Af durumunda düzenlemeye bağlı olarak, tüm borçlar silinebildiği gibi sadece borçlardaki faizler silinebilmektedir. Bu nedenle kişilerin durumuna göre bu işlemler yapılmaktadır. SGK prim affı 2015 konusunda vatandaşlarda bir beklenti oluşmuş durumdadır. 2014 yılındaki af sonrasında vatandaşların borç yönünden rahatlaması, 2015 yılı için de kolaylık sağlanmıştır.

SGK Prim Affı 2015’te Olacak Mı?

SGK prim affı 2015 için şu ana kadar yapılan herhangi bir açıklama olmadığı için kişilerin herhangi bir işlem yapması mümkün değildir. Prim affı geldiğinde devlet tarafından gerekli duyurular yapılarak vatandaşların bu imkandan yararlanması sağlanmaktadır. Bu bakımdan sizler de gerekli işlemleri, duyuru sonrasında yapabilirsiniz.

Af sadece Bağkur ya da prim borçları için değil, tüm resmi borçlar için sunulduğundan dolayı borcu olan tüm vatandaşlar kolay bir şekilde bu işlemlerini yapabilmektedir. Bu bakımdan sizin de yüksek borcunuz varsa, SGK prim affı 2015 yılı beklenebilir. Böylece borçlardan daha makul ücretlerle kurtulmak mümkün olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*