SGK OPTİK SÖZLEŞMESİ

SGK güvencesi olan kişiler için devlet göz sağlığı konusunda da sigorta kapsamında vatandaşlara destek vermektedir. Bu doğrultuda kullanılacak olan optik hizmetler için SGK optik sözleşmesi hazırlanmıştır. Hazırlanan bu sözleşme doğrultusunda gözlük alacak olan kişiler için resmi prosedürler belirlenmiş ve bu prosedürler doğrultusunda kişilerin optik hizmeti alması sağlanmıştır. Optik hizmetlerinde optik hizmeti sunan firmalar ile de SGK arasında sözleşme imzalanmaktadır. Bu sözleşme ile birlikte katkı payları ve SGK ile gelen hastaların işlemlerinin nasıl yapılacağı belirlenmiştir. Bu amaç doğrultusunda hazırlanan SGK optik sözleşmesini aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

SGK optik sözleşmesi kapsamında SGK güvencesi ile ve gözlük cam, çerçeve ve kontakt lens alınabilmektedir. Bu malzemelerin dışında göz ile ilgili herhangi bir cihazın ya da malzemenin alınmasında SGK’nın bir katkısı olmamaktadır. Bu nedenle kişilerin ücretli olarak ilgili ihtiyaçları alması gerekmektedir.

Firmalar SGK ile anlaşma sağlamak için SGK optik sözleşmesi üzerinde inceleme yapabilmektedir. Bu sözleşme online olarak paylaşılmış ve bu konuda bilgi alınması mümkün kılınmıştır. SGK optik sözleşmesi için aşağıdaki bağlantıdan yardım alabilirsiniz. Böylece sözleşmedeki sözleşme detaylarını öğrenerek işlemlerinizi SGK ile daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SGK OPTİK SÖZLEŞMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*