SGK ONLİNE RANDEVU

Devlet tarafından sağlık hizmetlerinden yararlanılarak tedavi olunması için randevu sistemine geçilmiştir. Geçilen randevu sistemi ile birlikte kolay bir şekilde siz de tedavi olabilirsiniz. SGK online randevu imkanı getirdiği için vatandaşların internet üzerinden tedavileri için randevu alarak beklemeye gerek kalmadan tedavi olması mümkündür. Bu yüzden siz de hem beklememek için hem de sistemin düzenli olarak işlemesi için SGK online randevu bağlantıları üzerinden randevu almanız gerekmektedir. Alacağınız randevu sonrasında randevu saatinizde, ilgili muayene önünde olmanız yeterli olacaktır.

SGK Online Randevu Nasıl Alınır?

SGK online randevu işlemlerinin yapılabilmesi için MHRS adı altında yeni bir portal açılmıştır. Üyelik sistemi ile çalışan bu portal üzerinden bilgi alınması ve ya randevu alınması için ilk olarak üyelik oluşturulmalıdır. Üyelik oluşturulduktan sonra ekrandaki SGK online randevu adımlarını takip ederek siz de kolay bir şekilde SGK online randevu işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

SGK online randevu alındıktan sonra ilgili saatte belirtilen yerde olmanız ile birlikte tedaviniz ilgili doktor tarafından yapılacaktır. SGK online randevu işlemleri ücretsizdir. Bu nedenle istediğiniz zaman randevu alabilirsiniz. Fakat bir gün için bir kişi en fazla iki randevu alabilmektedir. Bu nedenle sağlık sorunlarınızda buna göre planlama yaparak randevu almanız daha yararlı olacaktır. Randevu konusunda telefon üzerinden de Alo 183 ile randevu alabilirsiniz.

ONLİNE RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*