SGK MAAŞ BORDROSU

SGK üzerinden güvenceli olarak çalışan kişilerin her ay sonunda aldıkları maaş üzerinden, maaş aldıklarını gösteren belge olan bordrosu çıkartılmaktadır. Banka üzerinden kredi alınması gibi çeşitli durumlarda SGK maaş bordrosu istenmektedir. Bu bakımdan sadece maaşların alındığını göstermek için değil, yapılacak olan diğer işlemlerde de kişiler SGK maaş bordrosu gerekebilmektedir.

Tüm bu işlemler için SGK maaş bordrosu alınmalıdır. Çalışılan kurum tarafından her sonu maaş alındığına dair imzalı bir şekilde verile n SGK maaş bordrosu için online olarak bir işlem yapılması mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin SGK maaş bordrosu gibi işlemlerini kurumlar üzerinden yapması gerekmektedir.

SGK maaş bordrosu işlemleri dışında SGK ile ilgili işlemler için e devlet kapısı üzerinden sunulan SGK hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet döküm, tescil kaydı sorgulama ya da emeklilik işlemlerini yapacağınız SGK online hizmetleri sayesinde, SGK maaş bordrosu için olmasa da diğer işlemler için kurumlara gitmekten kurtulabilirsiniz. Tüm vatandaşlar tarafından kullanılabilecek olan SGK hizmetleri için e devlet kapısı girişi yapılması gerekmektedir. Giriş işlemleri sonrasında ise ilgili başlık altında sunulan hizmetler aracılığı ile kolay bir şekilde istediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*