SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ SORGULAMA

Sigortalı olarak ilk işe giriş tarihi oldukça önemlidir. Kişilerin emekliliklerini direk olarak etkileyen SGK işe giriş tarihi için kişilerin bilgi sahibi olması gerekmektedir. İşe giriş tarihini bilmeyen vatandaşlar ise sigortaları üzerinden yapacakları SGK işe giriş tarihi sorgulama ile birlikte bu konudaki tüm soru işaretlerini kaldırabilir. SGK işe giriş tarihi sorgulama yapmak için vatandaşların hizmet dökümü alması gerekmektedir. Hizmet dökümü tarihi, kişilerin sigortalı olarak ilk işine girdiği tarihten başlamaktadır. Bu bakımdan hizmet dökümü alınması SGK işe giriş tarihi sorgulama işlemi için yeterli olacaktır.

Hizmet dökümü almak için ise ilk olarak e devlet girişinin yapılması ve e devlet kapısı girişi sonrasında SGK menüsünde yer alan 3 farklı hizmet dökümü seçeneğinden uygun olanının seçilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda kişilerin sigorta türlerine uygun olan seçimi yapması gerekmektedir. Bu bakımdan doğru hizmet dökümü seçimi ile birlikte tüm bilgileriniz ekranda yer alacaktır. Yayınlanan bilgiler üzerinden inceleme yapmanız ile birlikte ne zaman işe girdiğinizi öğrenebilirsiniz öğrendiğiniz bilgiler özellikle ne zaman emekli olurum gibi sorgulamalarda sizin için gerekli olacaktır. Formlara yazdığınız işe giriş tarihi ile birlikte emekliliğiniz için doğru hesaplamalar yapılacaktır.

İşe giriş tarihi üzerinden kişilerin emeklilik kriterleri belli olmaktadır. Bu bakımdan ne kadar erken tarihte işe giriş yapılmışsa kişi o kadar daha az kriterler üzerinden emekli olma şansına sahip olacaktır.

SGK İŞE GİRİŞ TARİHİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*