SGK İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ

Sigortalı olarak çalışan kişiler sadece emekli olma değil, çalıştığı süre boyunca iş ve sağlık güvencesi de almaktadır. Bu kapsamda vatandaşların iş yerinde çalıştığı herhangi bir sorun sonucunda iş göremezlik kapsamında çalışmadan da ücret alması sağlanmaktadır. SGK iş göremezlik ödemesi olarak tanımlanan ve yaşanan iş kazası kapsamında vatandaşların evde istirahat edeceği sürede dahi devlet tarafından kişilere maddi yardımı kapsayan ilgili hizmet ile birlikte kişilerin iş hakları da sağlanmaktadır. Bu kapsamda kişilerin iş kazası geçirmesi, meslek hastalığına tutulması gibi durumlarda resmi prosedürün yerine getirilmesi ile birlikte SGK iş göremezlik ödemesi bağlanacaktır.

SGK İş Göremezlik Ödemesi Sorgulama

SGK iş göremezlik ödemesi alan ya da SGK iş göremezlik ödemesi için başvuruda bulunan kişiler online olarak sorgulama yaparak durum hakkında bilgi alabilmektedir. SGK iş göremezlik ödemesi için e devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetten yararlanabilirsiniz devlet kapısından yer alan SGK iş göremezlik ödemesi hizmeti seçmeniz ile birlikte bu konudaki durumunuz ekranda yayınlanacaktır. Ekranda yayınlanan bilgiler kapsamında kişilerin de bilgi sağlaması mümkün olacaktır.

E devlet kapısında 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme başlığı ile yayınlanan hizmete tıkladığınızda eğer işleminiz onaylanmamışsa ya da böyle bir durum söz konusu değilse ekranda “Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor.” şeklinde hata mesajı yer alacaktır.

SGK İŞ GÖREMEZLİK ÖDEMESİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*