SGK HİZMET DÖKÜMÜ

SGK sigortalısı olan kişilerin sigortaları ile ilgili bilgi almak için SGK hizmet dökümü alması gerekmektedir. Alınacak olan SGK hizmet dökümü ile birlikte sigorta konusunda bilgi almak isteyen tüm sigortalıların kolay bir şekilde bilgilerine ulaşması mümkündür.

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SGK hizmet dökümü almak isteyenlerin ilk olarak e devlet kapısı girişi yapması gerekmektedir. E devlet kapısı girişi yaptıktan sonra vatandaşların SGK menüsü altında bulunan hizmet dökümü bağlantıları takip edilmelidir. Bu bağlantılar ile birlikte 4A, 4B ve 4C başta olmak üzere tüm sigorta dalları için SGK hizmet dökümü almak mümkündür. Bu bakımdan sigorta türünüze göre hizmetler arasından seçim yaparak bağlantılara tıklananız yeterli olacaktır. Bağlantılara tıklamanızı ardından ilgili kişinin tüm sigorta dökümü ekranda yayınlanmaktadır.

SGK Hizmet Dökümü Bilgileri Nelerdir?

SGK hizmet dökümü alındığında sigorta ile ilgili tüm detaylara ulaşmak mümkündür. Öyle ki sigortalının işe giriş tarihinden itibaren prim ödemelerine, diğer işe giriş ve çıkış tarihlerine kadar tüm bilgileri SGK hizmet dökümü üzerinde yayınlanmaktadır. Bu bakımdan sigorta takibinizi yapmanız ve diğer sigorta bilgilerinize ulaşmanız için SGK hizmet dökümü almanız yeterli olacaktır. Sigorta dökümü almayı bilmeyen ya da sorun yaşayan vatandaşlar da yazımızdaki adımları takip ederek online olarak SGK hizmet dökümü alabilmektedir.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*