SGK EVRAK TAKİBİ

SGK tarafından gerek online gerekse de kurumlar üzerinden yapılan evraklı işlemlerde SGK evrak takibi yapılması da mümkündür. SGK tarafından hazırlanan bir uygulama ile birlikte vatandaşların sunulan evraklar üzerinden bilgi almasının sağlanması amacıyla SGK evrak takip adı altında bir hizmet ekranı oluşturulmuştur. Bu bakımdan sizler de SGK evrak takibi yapabilmek için ilgili hizmete giriş yapmanız yeterli olacaktır. Böylece zorlanmadan ve herhangi bir üyelik gerekmeden SGK evrak takibi yapabilirsiniz.

SGK Evrak Takibi Sorgulama

Evrak izle olarak da bilinen bu uygulamaya giriş yaptığınızda tek yapmanız gereken işlem, T.C. kimlik numarası yazan alana T.C. kimlik numaranızı girmenizdir. Ardından evrakın hangi yıl kuruma verildiğini seçmeniz gerekir. Böylece ilgili yıl içerisinde hangi evrakları teslim etmişseniz onların dökümü ekranda yer alacaktır.  Verilen evraklar ile ilgili üç bilgi ekranda yayınlanmaktadır. Varide durumu, varide tarihi ve evrak konusu konusunda sorgulama sonrasında bilgi alabilirsiniz. İlgili evraklar için detaylı bilgi sunulmadığı gibi sadece belirtilen bilgilere erişim sağlanması mümkündür.

Eğer T.C. kimlik numaranızı ekrana girmezseniz ya da hatalı girerseniz ekranda hata mesajı yer alacaktır. Bu tür durumlarda T.C. kimlik numaranızı kontrol ederek tekrar girmeniz gerekmektedir. Ücretsiz olarak sunulan evrak takip hizmetinden tüm vatandaşların yararlanması mümkündür. Bunun için belirtilen adımları takip etmeniz ve sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

SGK EVRAK TAKİBİ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*