SGK EMEKLİLİK TAKİP

Emekli olan kişilerin emeklilik ile ilgili bilgileri online hizmetler üzerinden erime açılmıştır. Bu sayede sizler de emekli olduktan sonra emeklilik ile ilgili detaylarınızı online olarak sunulan hizmetler üzerinden öğrenebilirsiniz. Sizler için sunulmuş olan bu bilgiler ile birlikte, emekliliğinize dair tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Emekli Nasıl Olunur?

SGK emeklilik takip yapabilmeniz için ilk olarak emekli olmanız gerekmektedir. Emekli olmak için kişilerin emeklilik kriterlerini yerine getirmesi ve ardından emeklilik başvurusunda bulunması gerekir. Online olarak yapacağınız emeklilik başvurusu sonrasında kişi için yapılacak inceleme ile birlikte emeklilik mümkün olacaktır. Emekli olduktan sonra ise SGK emeklilik takip hizmetleri de kullanılabilir duruma gelecektir.

SGK emeklilik takip konusunda bilgi almak isteyenlerin e devlet kapısını kullanması gerekmektedir. E devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetler aracılığı ile tüm vatandaşların emeklilik dönemlerinde emeklilik bilgilerine ulaşması mümkündür. Üstelik e devlet kapısı üzerinden ücretsiz olarak sunulan hizmetler sayesinde vatandaşların istediği zaman hizmetlerden yararlanması mümkündür.

Emekliler için sunulan bu hizmetlerin yanında çalışan kişiler için de emeklilik dönemine ilişkin sorgulamalar bulunmaktadır. Bu sorgulamalar kapsamında kişilerin ne zaman emekli olacağı başta olmak üzere emekli olduktan sonran ek adar maaş alacağını dahi öğrenmesi mümkündür. Bu bakımdan çalışan kişiler de emeklilik dönemleri ile ilgili bilgiyi belirtilen uygulamalar üzerinden öğrenebilmektedir.

EMEKLİLİK DÖKÜMÜNÜZ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*