SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

SGK emeklilik işlemleri için de hizmet sunduğu için zorlanmadan emeklilik durumları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Emeklilik konusunda ne zaman emekli olacağınızdan emeklik sonrasında ne kadar maaş alacağınıza kadar tüm bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bu bakımdan sizler de SGK emeklilik sorgulama bağlantıları üzerinden yapacağınız online işlemler doğrultusunda kolay bir şekilde emeklilik ile ilgili belirtilen bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Emeklilik Tarihi Sorgulama

SGK emeklilik sorgulama ile emeklilik tarihini öğrenmek için ilk olarak ne zaman emekli olurum sayfasına giriş yaparak sayfada yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurmanızın ardından ise sistem tarafından açıklanacak sonuç sayesinde ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. SGK emeklilik sorgulama konusunda en çok yapılan emeklilik işlemi budur. Siz de emeklilik tarihiniz ve emekli olacağınız kriterleri ilgili sorgulama sayfası sayesinde öğrenebilirsiniz.

Emeklilik tarihi gibi SGK emeklilik sorgulama kapsamında emeklilik maaşınızı da sorgulayarak öğünebilirsiniz. Ne kadar maaş alacağınızı sizlere sunacak olan aylık hesap uygulaması üzerinden kolay bir şekilde maaş bilginize de ulaşabilirsiniz.

Emeklilik konusunda yapacağınız diğer sorgulama ise emeklilik başvuru takibidir. Online olarak emeklilik başvurusunda bulunacağınız için yaptığınız başvurunun takibini de online olarak takip edebilirsiniz. SGK evrak takip gibi hizmetler üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte evraklarınızın işleme konulup konulmadığından evrakların hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

EMEKLİLİK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*