SGK EMEKLİLİK ŞARTLARI

Man working on a laptop in a coffee shop

SGK üzerinden emekli olacak kişilerin ilk olarak emekli olmak için yasal olarak getirilen kriterleri sağlaması gerekmektedir. Kriterlerin herhangi birinin dahi yerine getirilememesi durumunda kişilerin herhangi şekilde emekli olması mümkün değildir. Bu nedenle de mutlaka SGK emeklilik şartları için araştırma yapılarak hangi şartlar üzerinden kişilerin emeli olacağını öğrenmesi gerekir. Şartların öğrenilmesinin ardından ise kişilerin sigorta bilgileri üzerinden karşılaştırma yapılarak hangi kriterler için eksik bulunduğu öğrenilmelidir.

SGK tarafından bu konuda bilgi almak isteyen vatandaşların sigortaları üzerinden direk uygulama sayesinde kolay bir şekilde bu verilere ulaşması mümkündür. SGK emeklilik şartları için ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. İlgili uygulama üzerinden alacağınız bilgiler ile birlikte, SGK emeklilik şartları hakkında detaylı bilgi sunulacaktır.

Emeklilik Şartları

SGK emeklilik şartları için ne zaman emekli olurum uygulamasında yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. Formun doldurulması ile birlikte sigorta bilgileriniz üzerinden yapılacak olan sorgulama ile birlikte aynı zamanda hangi şartlar üzerinden emekli olacağınız da belirlenmektedir. Üstelik şartların belirlenmesi ile birlikte sigorta bilgileriniz doğrultusunda ne kadar eksik gününüz ya da yaşınızın olduğu da açık olarak belirlenmektedir. Böylece eksik prim ve ya yaş bilgilerinizi de öğrendiğiniz için emeklilik hesaplamalarınızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. SGK emeklilik şartları hizmetinden tüm sigortası olan vatandaşların yararlanması mümkündür.

EMEKLİLİK ŞARTLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*