SGK EMEKLİLİK GÜN SAYISI

SGK üzerinden emekli olmak isteyenler için en önemli kriter, SGK emeklilik gün sayısı olmaktadır. SGK emeklilik gün sayısı tamamlanmadan kişilerin emekli olması mümkün değildir. Bu nedenle emeklilik planları için kişilerin SGK emeklilik gün sayısı hesaplaması yapması gerekmektedir. SGK emeklilik gün sayısı hesaplaması için sunulan ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden sizler de kolay bir şekilde SGK emeklilik gün sayısı sorgulama yaparak gün sayınızın ne kadar olduğunu ya da kaç gün daha çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

İlgili hesaplamalar için ne zaman emekli olurum uygulamasına giriş yaptığınızda, ekranda yer alan formu doğru şekilde doldurmanız gerekmektedir. İlgili formun doldurulmasının ardından sistem tarafından hesaplamalar otomatik olarak yapılacak ve kısa süre içerisinde bu işlemler tamamlanarak sonuçlar hesaplama yapan kişiye gösterilecektir sonuç sayfası üzerinden sigortanız üzerinde ne kadar gününüz olduğunu görebilirsiniz.

Hesaplama sonrasında öğreneceğiniz gün bilginizde az bir eksik varsa, bunu gün borçlanma yolu ile kapatabilirsiniz. SGK emeklilik gün sayısı için borçlanma yolunda kadınlar ve erkekler için farklı imkanlar bulunmaktadır. Askerlik borçlanması ya da doğum borçlanması olarak yapılacak borçlanma ile birlikte kişilerin eksik primleri tamamlanabilmektedir. Böylece daha fazla çalışmanıza gerek kalmadan direk borçlanma ile eksik primlerinizi alabilir ve emekli olma hakkında sahip olabilirsiniz.

EMEKLİLİK GÜN SAYISI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*