SGK EMEKLİLİK BELGESİ ALMA

SGK üzerinden emekli olan kişilerin tüm işlemleri yine SGK üzerinden yürütülmektedir. Fakat emeklilik için başvuru yapmadan önce kişilerin online olarak sunulan hizmetler üzerinden bilgi alması ve emeklilik için kesin olarak hak kazanıp kazanmadığını öğrenilebilmektedir. İlgili işlemler sonrasında ise kişilerin emeklilik başvuruş yapması gerekmektedir. Yapılacak olan başvuruda kişilerin bilgileri ile birlikte SGK’ya başvuru yapması gerekmektedir. Yapılacak olan başvuru sonrasında kişinin emeklilik işlemleri başlatılacaktır. Eğer sigortada herhangi bir sorun yoksa da kişiler emekli olmaktadır.

Emekli olan kişiler SGK emeklilik belgesi alma işlemini yapması gerekmektedir. Alınacak olan SGK emeklilik belgesi alma ile birlikte kişilerin emekliliği kesinleşmektedir. Kişilerin işleri ile ilgili olan özel durumlarında ya da gerektiğinde SGK emeklilik belgesi ibraz edilebilmektedir. Bu bakımdan alınacak olan belge de son derece önemlidir.

SGK emeklilik belgesi alma işlemlerini emeklilik başvurusu sonrasında kullanmanız gerekmektedir. Yapacağınız işlemler ile birlikte emekliliğini kesinleşen kişiler SGK emeklilik belgesi alma işlemlerini yapabilmektedir.

Emeklilik Takip

Emeklilik başvurusunda bulunan kişiler, başvuru ile ilgili takip işlemlerini e devlet kapısı üzerinden yapabilmektedir. Yapılacak olan sorgulama ile birlikte işlemlerin hangi durumda olduğu ve kişinin evrakının hangi işlemlerden geçtiğini görmeniz mümkündür. Bu bakımdan emeklilik ile ilgili işlemleri SGK ve internet üzerinden yürüterek noktalayabilir ve emekli olma şansına siz de sahip olabilirsiniz.

3 Comments Posted

  1. Ben eski bir Bağ Kur emeklisiyim. Ancak elimde belgem bulunmamaktadır. Yurt dışına çıkmak için konsolosluk bu belgeyi istemektedir. Acilen alabilmem için ne yapabilirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*