SGK EMEKLİLİK BAŞVURU

SGK üzerinden emekli olacak kişiler için SGK tarafından hazırlanmış olan dilekçelerin temin edilmesi ve ardından doldurulması gerekmektedir. Bu dilekçelerin doldurularak SGK’ya verilmesi ile birlikte emeklilik için resmi süreç başlatılmış olmaktadır. Önceden ayları bulan emeklilik başvuru süreci artık çok daha kısa süre içerisinde tamamlanabilmekte ve kişiler emekliye ayrılabilmektedir. Bu noktada en önemli olan verilen bilgilerde ve kişinin sigorta işlemlerinde herhangi bir hatanın olmamasıdır. İşlemler sürerken, bir hata olduğu tespit edilirse, işlemlere hatanın giderilmesinin ardından tekrara başlamanız gerekecektir. Bu nedenle SGK emeklilik başvurusu yapılırken işlemler tekrara tekrar kontrol edilmelidir.

SGK emeklilik başvurusu için aşağıdaki bağlantıda yer alan formu doldurmanız yeterlidir. İnternet kullanma imkanı olmayan vatandaşlar ise direk SGK kurumlarından ilgili dilekçenin bir örneğini alabilir. SGK emeklilik başvurusu işlemlerinin yapılması için dilekçe ile birlikte başvurunun yapılması yeterli olacaktır.

Vatandaşların SGK emeklilik başvurusu yapmadan önce yararlanabileceği hizmet bulunmaktadır. Ne zaman emekli olurum sorgulaması yaparak emeklilik için uygun olup olmadığınızı teyit edebilirsiniz. İlgili hizmet direk SGK tarafından sunulduğu için alacağınız sonuçlara da güvenebilirsiniz. Üstelik hizmet ücretsiz olarak tüm sigortalı vatandaşların kullanımına sunulmuş durumdadır. Bu açıdan istediğiniz zaman kullanmanız mümkündür. SGK emeklilik başvurusu yapmadan yıllar önce de sorgulama yaparak emeklilik tarihinizi ilgili uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz.

SGK EMEKLİLİK BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*