SGK EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ

SGK kurumu çalışan kişiler için sağladığı sigorta hizmetinin yanında, sigortası üzerinden emekli olan kişiler için de destek sağlamaktadır. Bu bakımdan emekli olan kişiler de emeklilikleri ile ilgili işlemlerde SGK tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak durumundadır. Özellikle önüne olarak işlem yapılacaksa, yapılacak olan işlemlerin SGK tarafından sağlanan hizmetler ile sınırlı olduğu unutulmamalıdır. SGK emekli aylık bilgisi gibi hizmetler dahilinde yapacağınız işlemler doğrultusunda kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

SGK emekli aylık bilgisi almak isteyen vatandaşların e devlet kapısı üzerinden işlem yapması gerekmektedir. E devlet kapısı üzerinden sunulan SGK hizmetleri aracılığı ile emekliliğiniz hakkında durum bilgisi alabilirsiniz. SGK emekli aylık bilgisi almak için e devlet kapısı üzerinde bulunan emeklilik işlemleri arasından seçim yapabilirsiniz. Hangi sigorta türünden emekli olmuşsanız, o sigorta türüne göre seçim yapmanız gerekmektedir. E devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetler arasından doğru seçim yapmanız ile birlikte, ilgili emekli bilginiz ekranda yayınlanacaktır.

Emekli aylık bilgisi kapsamında kişilerin ne kadar maaş alındığı gibi detaylar da ilgili sayfada yer almaktadır. Eğer emekli olan kişiler, geçmiş döneme ait emekli aylık dökümü istiyorsa, o zaman emekli aylık alınacak olan hizmeti tıklaması gerekmektedir. Hizmet üzerinden hangi dönem için döküm alınmak isteniyorsa o dönem seçilmelidir. Dönem seçimi ile birlikte de ilgili dönemde alınan aylık ile ilgili detaylar yayınlanacaktır.

SGK EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*