SGK E BİLDİRGE

SGK, işçi çalıştıran kurumların SGK’ya göndermesi gereken evraklar için kolaylık sağlayarak e bildirge adı altında bir sistem kurmuştur. Online olarak kullanılacak olan SGK e bildirge sayesinde tüm bildirimleri online olarak yapabilirsiniz. Kurumların işlerini kolaylaştıran ve geciken işlemler nedeniyle gecikme cezası almasını engelleyen SGK e bildirge için firmaların ilk olarak üyelik işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Zira SGK e bildirge sayfasına giriş yapıldığında ekranda SGK e bildirge kullanıcı girişi ekranı açılacaktır. Bu ekranın üyelik bilgileri ile doldurulacak geçilmesi gerekmektedir. Bu üyelik bilgileri için de belirtildiği gibi önceden üyelik işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Bir iş yerinde çalışan kişilerin prim ödemlerine kadar tüm detaylar SGK e bildirge üzerinden halledilebilmektedir. Bu bakımdan SGK ile ilgili işlemleri kolaylaştırmak isteyen tüm vatandaşların SGK e bildirge üyeliğini alması kolaylık sağlayacaktır. Günün istediğiniz saatinde SGK e bildirge üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu bakımdan herhangi bir mesai saati takip etmenize gerek kalmadan sizler de işlemlerinizde SGK e bildirge kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Üstelik tüm bu kolaylıkların yanında SGK e bildirge resmi sayfasında hizmet ile ilgili son gelişmeleri, yeni yapılan düzenlemeleri de görebilir ve böylece kolay bir şekilde bilgi sağlayabilirsiniz. SGK e bildirge kullanmanız bu açıdan da size kolaylık sağlanacaktır.

SGK E BİLDİRGE İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*