SGK DOSYA SORGULAMA

SGK üzerinden yapılan işlemlerde tüm bilgiler online olarak da sorgulanabildiği için SGK üzerinden işlem yapacak olan vatandaşların işlemleri daha da kolaylaşmıştır. Bu kapsamda SGK dosya sorgulama gibi işlemlerinizi de SGK güvencesi ile yapabilmeniz mümkündür. SGK dosya sorgulama konusunda SGK tarafından evrak takip ve izle adı ile bir sayfa hazırlanmıştır. Bu nedenle kişilerin ilgili sayfaya giriş yapması yeterli olacaktır.

SGK Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK dosya sorgulama için sayfaya giriş yapmanız yeterli olacağı gibi bu sayfaya aşağıdaki bağlantıdan direk erişim sağlayabilirsiniz. İlgili sayfaya ulaştıktan sonra ise T.C. kimlik numaranızı girmenizin yanında sorgulayacağınız dosyanın ne zaman SGK’ya teslim edildiğini kayıt yılı bölümünden seçmeniz gerekmektedir. Ardından sorgulama yapmanız ile birlikte ilgili evraklara ulaşmanız ve durum bilgisi almanız mümkündür.

SGK tarafından sunulan SGK dosya sorgulama işleminde sorgulama yapabileceğiniz tarih 2009 ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle 2009 yılı öncesinde SGK’ya verilen dosyalar için herhangi bir şekilde SGK dosya sorgulama yapmanız mümkün değildir. 2009 yılı öncesi için yapacağınız işlemleri SGK üzerinden yapmanız gerekmektedir. Böylece bu konuda da bilgi sağlamanız mümkün olacaktır. Ücretsiz olarak sunulan ve herhangi bir üyelik gerektirmeyen SGK dosya sorgulama için belirtilen bilgileri girmeniz yeterlidir. Hizmetten tüm vatandaşların yararlanması ve bilgi sağlaması da mümkündür.

SGK DOSYA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*