SGK CEZA ÖDEME

SGK üzerinden yürütülen sigorta ve diğer işlemlerde belli süreler olabilmektedir. Bu süreler içerisinde yapılmayan işlemler sonucunda kişilere SGK tarafından ceza verilmektedir. Bu cezalar için SGK ceza ödeme yapılması yeterli olacak ve cezalar ödenerek, daha fazla cezanın artması da önlenecektir. SGK ceza ödeme işlemlerinde kişilerin SGK tarafından oluşturulan web tahsilat servisini kullanması kolaylık sağlayacaktır. Bu servis sayesinde herhangi bir şekilde kuruma gitmenize gerek kalmadığı gibi online olarak yapacağınız SGK ceza ödeme ile birlikte herhangi bir komisyon gibi ek bir ücret de ödenmeyecektir.

SGK ceza ödeme işlemlerinde kişilerin SGK web tahsilat servisine girdikten sonra hizmetler arasından seçim yapması gerekmektedir. Sadece ceza için değil, SGK borçları için de kullanılan bu servis sayesinde hem cezaların hem de borçların ödenmesi mümkündür. Bu bakımdan sizler de SGK ceza ödeme dışında SGK borç ödeme işlemlerinde de ilgili servisten yardım alabilirsiniz.

Hizmetlerin seçimi sonrasında ekranda yer alacak borç ve ya ceza dökümü sayesinde ödeme işlemlerine geçiş yapabilirsiniz. Ödeme konusunda kredi kartının kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle vatandaşların sadece kredi kartı ile ödeme yapabildiği serviste, başka bir ödeme yönteminin kullanılmaması, kredi kartı olmayan vatandaşlar için SGK ceza ödeme işlemlerinin yapılmasını engelleyecektir. Bu nedenle ödeme konusunda sadece kredi kartı olan vatandaşların sorgulama yaparak ödeme yapması gerekmektedir.

SGK CEZA ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*