SGK ÇALIŞMA SAATLERİ

SGK, devlete bağlı bir kurum olduğu için çalışma saatleri de resmi saatlere göre ayarlanmıştır. Bu nedenle SGK çalışma saatleri için bilgi almak isteyen kişilerin direk resmi çalışma saatlerini göz önünde bulundurması gerekir. Böylece SGK çalışma saatleri konusunda kesin bilgi alınabilmektedir

SGK çalışma saatleri hafta içi her gün saat 08.00’da başlamaktadır. Çalışma saati bitişi ise 17.00’da bitmektedir. Bu saatler arasında bir de öğle arası verilmektedir. Öğle arası ise 12.00 ile 13.00 arasında olmaktadır ve bu saatler arasında da kurumlar üzerinden herhangi bir işlem yapmak mümkün olmayacaktır. Ayrıca SGK ve SGK müdürlükleri Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olduğu için de kurum üzerinden yapılacak olan işlemlerim hafta içinde yapılması gerekmektedir.

SGK ile ilgili işlemleri yapacağınız en yakın müdürlüklere gitmeniz yeterli olacaktır. SGK il müdürlükleri için SGK’nın resmi internet sayfası üzerinden bilgi alabilirsiniz. Sayfada yer alan harita üzerinden yapacağınız seçim ile birlikte hangi ilde, nerede kurumun olduğunu görebilirsiniz. Böylece size en yakın kuruma giderek tüm SGK işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Ayrıca kurumlara gitmek istemeyen kişiler, online olarak SGK hizmetlerinden yardım alarak işlemlerini online olarak da yapabilmektedir. Bu konudaki seçim, vatandaşların kendisine bırakılmış durumdadır ve siz de bu iki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

SGK MÜDÜRLÜKLERİ ADRES SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*