SGK BORCU YOKTUR

SGK tarafından kişilerin kuruma ait herhangi bir borcu olup olmadığının gösterilmesi için SGK borcu yoktur yazısı verilmektedir. Bu yazıyı online olarak alınabildiği için tüm vatandaşların online olarak SGK borcu yoktur alması mümkündür. Fakat daha çok kurumlar için hizmet geçerli olduğu için üyelik sistemi ile SGK borcu yoktur ekranına ulaşılması mümkündür. Bu nedenle kişilerin SGK borcu yoktur için ilk olarak üyelik işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Ardından kolay bir şekilde SGK borcu yoktur gibi SGK işlemleri yapılabilmektedir.

SGK borcu yoktur işlemlerinin yapılacağı ekrana ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. İlgili sayfada kullanıcı adı, sistem şifresi ve iş yeri şifresi gibi detaylı bilgiler istenmektedir. Tüm bilgileri doğru şekilde girmenizin adından ise ilgili üyelik profili açılarak hizmetlerden yararlanmanız mümkün olacaktır.

Online üyelik oluşturma şansı olmayan ya da interneti kullanmak isteyen vatandaşlar ise SGK borcu yoktur işlemleri için kurumlara bizzat müracaat etmesi gerekmektedir. Müracaat sırasında kişini ilk olarak ilgili tüm vergi dairelerindeki hesabı incelenerek borç kontrolü yapılmaktadır. Eğer kontrol sırasında herhangi bir borç olduğu görülürse, bu borcun ödenmesi istenecektir. Borç ödenmeden SGK borcu yoktur yazısı verilmemektedir. Bu nedenle kişilerin SGK borcu yoktur yazısı almadan önce tüm borçlarını kapatması gerekmektedir. Böylece SGK borcu yoktur alınabilir ve ilgili yazı kullanılabilir.

SGK BORCU YOKTUR İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*