SGK ANLAŞMALI FİZİK TEDAVİ MERKEZLERİ

Yaşanılan rahatsızlık sonucunda, kişinin eski sağlığına kavuşması amacıyla yapılan tedavi yöntemlerinden birisi de fizik tedavi olmaktadır. Uzun bir dönemi kapsayan tedavi süreci ile birlikte kişi eski sağlığına kavuşurken, fizik tedavi masrafları oldukça yüksek olabilmektedir. Bu bakımdan vatandaşların SGK tarafından karşılanan bir fizik tedavi merkezine gitmeyi tercih etmektedir. SGK güvencesi ile birlikte daha ekonomik bir şekilde yararlanılan fizik tedavi hizmetleri sayesinde hem maddi yönden zorluk çekilmemiş hem de vatandaşların sağlıklarına kavuşması sağlanmıştır. Sizler de bu tür yaşanılan sağlık sorunlarında SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri arasından seçim yapmanız yararlı olacaktır.

SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri konusunda bilgi almak isteyen kişiler için SGK tarafından özel bir sorgulama alanı açılmıştır. Bu sorgulama bölümünde SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri için Türkiye genelinde bir araştırma yapılması mümkündür. Yapılacak olan bu araştırma ile birlikte kişi için en uygun olan hastane seçilebilmekte ve ardından SGK güvencesi ile birlikte fizik tedavi alınabilmektedir.

SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri araştırması için SGK Sağlık Hizmet Sunucuları Uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. İlgili sorgulama alanında kişilerin sorgulama yapması için form olduğu gibi ilk olarak il seçimi ve ardından da Özel fizik tedavi, rehabilitasyon merkezi seçimi yapılmalıdır. Bu seçimler ile birlikte o ilde bulunan tüm SGK anlaşmalı fizik tedavi merkezleri yayınlanacaktır. Böylece çıkan sonuçlar arasından seçim yapabilirsiniz.

SGK ANLAŞMALI FİZİK TEDAVİ MERKEZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*