RAPOR PARASI TELEFON NUMARASI

Rapor parası, kişilerin çalışmadığı süreler için devletten alacağı bir ödemedir. Rapor parası, kişilerin belli kriterleri sağlaması halinde mümkün olduğundan dolayı kişilerin bu detaya dikkat etmesi gerekir. Bu açıdan rapor parasında kişilerin mutlaka sigortalı olarak çalışması gerekir. Sigortalı olarak çalışılan süre içerisinde yaşanan çeşitli rahatsızlıklardan dolayı çalışamayacak durumda olan kişilere rapor parası verilmektedir. Doktor kontörlü sonrasında istirahat etmesine karar verilen kişinin raporunu SGK’ya ulaştırmasının ardından ilgili süre çerisindeki ödemeler SGK tarafından yapılır.

Rapor parası telefon numarası gibi bir ihtiyaç olsa da kişiler SGK üzerinden işlemlerini yürütmelidir. Bu nedenle rapor parası telefon numarası almak ya da başvuru sonucunu telefon ile öğrenmek mümkün değildir. Kişilerin online olarak yapacağı işlemler ile rapor parası konusunda bilgi alınması mümkündür. Bu konuda e devlet üzerinden sunulan 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme hizmetinden yararlanılmalıdır. İlgili hizmet sonrasında kişiler yapılan başvuru sonucun öğrenebilir. E devlet üzerinden yapılabilen 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme işlemlerinde mutlaka e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapmalıdır. İlgili ekran ise şöyledir;

edevlet

E devlet üzerinden işlem yapacakların ilk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklaması ve ardından üyelik giriş yapması gerekir. Üyelik girişiş sonrasında ekranda başvuru sonucu yer alır. Bu bakımdan rapor parası telefon numarası yerine belirtilen uygulama kullanılmalıdır. Üstelik sunulan hizmet ücretsizdir.

RAPOR PARASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

1 Comment Posted

  1. İyigunler çalıştığım zaman geçmişte rapor almıştım bir miktar verilmişti başka olup olmadığını öğrenmek istemiştim

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*