PARSEL SORGULAMA

Parsel belirli coğrafya alanında tek bir yapı kurulmaya izin verilen bir bölgeye verilen addır. Bu bakımdan parsel sorgulama özellikle imar işlemleri yapacak kişiler için oldukça önemlidir. Türkiye’de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen bu işlemlerle birlikte kişilerin parsel sorgulama konusunda kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılanması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda kişilerin resmi internet sitesi üzerinden bilgi alması da mümkün kılınmıştır.

Online Parsel Sorgulama

Parsel sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin resmi internet sitesi giriş yaptıktan sonra sorgulamak istenen bölgenin bilgilerini sorgulama alanına girmesi gerekmektedir. Böylece sorgulama işlemleri yapılacak ve ilgili parsel ile ilgili tüm detaylar sizlere sunulacaktır. Parsel ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin bu açıdan yapması gereken işlemler oldukça basittir. Yapacağınız sorgulamalarda bu detayları göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda kişiler parsel sorgulama işlemleri için farklı sorgulama imkanlarına sahiptir. Sayfaya giriş yapıldığında kişilerin sorgulama yapabileceği farklı seçenekler yer aldığı görülecektir. Bu seçeneklerin kullanılması ile birlikte kişileri ihtiyaçlarını karşılaması olduk çok kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Herhangi bir sorun yaşamak istemediniz durumlarda doğru bilgileri kullanmanız yeterlidir.

parse

Parsel Sorgulama Sonuç

Bilgi girişi yaptıktan sonra sistem tarafından yayınlanacak olan bilgileri incelemeniz kolay bir şekilde ihtiyaçlarınızın karşılanması sağlar. Bu açıdan bakıldığında kişilerin sorgulama yaparak bilgi alabilmesi adına her türlü altyapı ve imkanı geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Parsel sorgulama sonuçlarının resmi bilgiler içermesi ve geçerliliği olması yapılacak işlemlerde kolaylık sağlar. Yapılacak parsel sorgulamalar ile birlikte ilgili parselin alanının ne kadar olduğu, hangi bölgeleri içerdiği gibi detayları yayınlanır. Böylece kişiler sorgulama sonucunu direkt internet üzerinden rapor halinde alarak resmi işlemlerini alınan bu bilgiler doğrultusunda yürütebilmektedir. Vatandaşların kullanımına sunulan bu sistem sayesinde parsel sorgulama ve parsel bilgileri alma gibi ihtiyaçların karşılanması oldukça kolaydır.

Bu bakımdan kişilerin büyük bir kolaylık sağlayacak bu imkândan yararlanma kendi menfaatlerine olacaktır. Sorgulama yapmayı bilmiyorsanız paylaşılan bağlantı üzerinden parsel sorgulama ekranına erişim sağlamak ve ardından sayfada yer alan bilgiler doğrultusunda formu doldurmanız gerekir. Bu sayede Herhangi bir sorun yaşamadan parsel sorgulama işlemlerinizi sizler de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*