ONLİNE SGK İŞLEMLERİ

 

Askerlik borçlanması, SGK sorgulama, dul ve yetimlere bağlanan aylıklar, SGK prim sorgulama gibi pek çok işlem de nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda sitemizden bilgi alabilir, evraklarınızı tamamlayarak Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumunun sorgulama uygulamasında T.C. Kimlik Numarasının ile kişinin baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il, ilçe, cilt no, aile sıra numarası gibi herkes tarafından bilinmesi mümkün olmayan ve kişiye özel olan kimlik bilgileri ile sisteme giriş yapabiliyordunuz. Fakat artık tüm hizmetler e devlete aktarıldığı için kişilerin bu konuda e devletten destek alması gerekir.

Sosyal Güvenlik Kurumunun tüm uygulamalarına ait size yardımcı olacak detaylara sitemizden ulaşabilirsiniz. SGK sorgulama, SGK prim sorgulama modüllerine giriş yaptıktan sonra hizmet dökümünüzü alabilir, daha önce ki çalıştığınız işyerlerinde işvereniniz tarafından ne kadar prim ödemesi gerçekleştirilmiş görebilir, şu anda çalıştığınız işyerinde işvereniniz ne kadar ücret üzerinden priminizi ödüyor tüm bunların dökümüne ulaşabilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemler sadece bunlar ile de sınırlı değil, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) vatandaşlara sunmuş olduğu bütün uygulamalara ve hizmetlerin detaylı açıklamalarına sitemiz aracılığı ile ulaşabilmeniz mümkün.

Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri

Sosyal Güvenlik Kurumuna ait iş ve işlemlerde, SGK sorgulama, SGK prim sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda sitemizde detaylı bilgilere yer verilmiştir. 15 Aralık 2011 tarihinden bu yana Sosyal Güvenlik Kurumu, SGK sorgulama işlemlerinde şifreyi kaldırmış yerine e devlet  ile sorgulamayı uygulamaya koymuştur. SGK sorgulama, SGK prim sorgulama, hizmet dökümü alma gibi işlemleri kişinin e devlet üyeliğini alarak yapmaya başladı. Böylelikle sistem daha fazla işlerlik kazandı. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesinden yapılabilen interaktif uygulamalarda şifre istenmemektedir ancak e – devlet portalından bu hizmetleri alabilmek için bir şifreye sahip olmalısınız.

Sosyal Güvelik Kurumu’nun internet aracılığı ile ulaşabileceğiniz tüm uygulamalara ve nasıl kullanıldıklarına dair detaylı, açıklayıcı bilgileri sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. İş ve işlemlerinizi en hızlı ve güvenli şekilde yapmanıza yardımcı olacak site içeriğimiz sayesinde SGK sorgulama ve SGK prim sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*