NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?

Sosyal Güvenlik Kurumu, sigortalı olarak çalışan ya da sigortası üzerinden emekli olan kişilerin SGK üzerinden yapacakları işlemleri online olarak yapabilmesi için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Böylece kişiler SGK’nın kurumlarına gitmesine gerek kalmadan işlemlerini internet üzerinden yapabilmektedir. Eğer siz de SGK üzerinden bilgi almak istiyorsanız, SGK tarafından sunulan hizmetlerden yardım alabilir ve böylece online olarak kolay bir şekilde sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

Online olarak sunulan ve çok ilgi gören hizmetlerden birisi de ne zaman emekli olurum hizmetidir. Ne zaman emekli olurum sorgulamasındaki form doldurduktan sonra kişilerin emeklilik tarihi belirtilmektedir. Bu bakımdan ne zaman emekli olacağını merak eden kişiler, ne zaman emekli olurum sayfası üzerinden işlem yaparak ne zaman emekli olacağını öğrenebilmektedir.

Ne Zaman Emekli Olurum Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Ne zaman emekli olurum sorgulamasını yapmanız için SGK tarafından özel olarak oluşturulan ne zaman emekli olurum sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. İlgili sayfaya giriş yaptığınızda ekranda bir form açılacaktır. Ne zaman emekli olurum sorgulamasını tamamlamanız için ne zaman emekli olurum formunu doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yapmanızın ardından ise ekranda sonuçlar yer alacaktır. Ne zaman emekli olurum sorularınızın yanıtlarını açıklanan sonuçlarda bulabilirsiniz. Tüm sigortalıların bu hizmetten yararlanması ve ne zaman emekli olurum sorgulaması ile emeklilik tarihini öğrenmesi mümkündür. Üstelik işlemler kısa süre içerisinde tamamlaması mümkündür.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

1 Comment Posted

  1. ben 1990 yılı giriş yaptım ssk bulgaristandan siyasi sıgınmayla geldim futbol antrönörüyüm her yıl futbol takımı çalıştırdım ama futbol antrönörlügü ülkemizde bir meslek görünmediginden 1060 ödenmiş primim var 3600 iş prim günlerimi tamamlamak istiyorum ödeyipte ama kimse yol gösteremiyor bana ne ssk nede muhasipler ne ve nasıl yapmam lazım bana insanlık açısından yardımcı olacak bir türk yada bir kuruluş yokmu ferizli halk egitimde futbol hocalık görevime agustos 2015 te son verdiler iş kuruma müracaat ettim olumsuz cevap aldım emekli olabilmem için mevcut evimi sattım aç kalmıyayım diye sigorta primimi 3600 tamamlayıp emekli maaşı alıp işsizligimi kanımı doyuracak bir maaş istiyorum evet türk oldugum için bulgarda 176 ceza evinde tek ücrede kaldım ne desem benim durumumda olmayanlar bilemez hey insanlar yardım istiyorum ben sokakta çocuklara sahip çıkan biriyim evet ne desem bilmeyene yaşamayana birşey diyemem

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*