NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?

SGK tarafından emekliliğe dair kişilerin bilgi alması ve kurumlara gelmeden bu ihtiyaçlarını giderebilmesi için online olarak ilgili hizmetler sunulmaktadır. Bu bakımdan sizler de ne zaman emekli olabilirim gibi sorularınız için online olarak sunulmuş olan ne zaman emekli olabilirim sayfasından yararlanabilirsiniz. Ne zaman emekli olabilirim, ücretsiz olarak sunulduğu için istediğiniz zaman sorgulama yapabilir ve özellikle işe ara vererek tekrar çalışmaya başladığınız dönemlerde bu konudaki güncel durumu görüntüleyebilirsiniz.

Ne Zaman Emekli Olabilirim Nasıl Hesaplanır?

Ne zaman emekli olabilirim sorgulaması yapılabilmesi için ilgili sayfaya giriş yapıldıktan sonra formun detaylı bir şekilde doldurulması gerekmektedir. İlgili sorgulama sayfası aşağıdaki resimdeki gibidir.

Başlıksız20160102231507

3600 günün doldurulduğu tarih gibi formda sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Tüm bu formdaki alanları, kimlik ve sigorta bilgileriniz ile doldurduktan sonra en altta yer alan gönder butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. İlgili tıklamanızın ardından sistem tarafından emekliliğiniz için hesaplama yapılacak ve sonuçlandırılacaktır. Sonuç sayfası üzerinden yapacağınız inceleme ile birlikte ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ne zaman emekli olabilirim sorgulama sonucunda öğreneceğiniz diğer bilgilerden birisi de emeklilik şartlarınızdır. Hangi şartlar üzerinden emekli olacağınızı ilgili sorgulama sonrasında görebilirsiniz. Bu bakımdan sadece emeklilik tarihinizi öğrenme için değil, emekliliğe dair şartlarınız için de ne zaman emekli olabilirim hesaplaması yapabilirsiniz.

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM İÇİN TIKLAYINIZ

4 Comments Posted

  1. mrb ben 10.06.1987 ssk başlanmam 3906 gün sgk dan 2450 gun bagkur 2010 yılından bu yana tekrar ssk ödüyorum bir de sağlık sorunum var şeker tansiyon kollestrol sedef ve sol bacağımda yukarı dönuş kılcal damarda darlma var ayak ustunde kaldığımda aşırı şişme oluyor rapor alarak emekli olabilirmiyim yada vergi indirimi alarak sonra emekli olabilirmiyim

  2. 16.09.1967 doğumluyum 01.12.1987 ssk girişim var 2939 gün ssk 6 yıl9 ay 42 gün bağkurum var buna göre ssk yani sgk dan nasıl ve ne zaman emekli olurum saygılar

  3. 01.07.1984 yılında ssk ya girdim .10.06.1966 doğumluyum.Şu an 5014 iş günüm var.Ayrıca Bağ-Kur dan 1500 günümde var ama yapılandırma ile borç ödemem devam ediyor.Halen SSK lıyım ve primlerim ödeniyor ne zaman emekli olabilirim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*