MAHKEME DAVA DOSYASI SORGULAMA

Mahkemelerin takip edilmesinin kolaylaştırılması adına mahkeme dava dosyası sorgulama hizmetleri geliştirilmiştir. Mahkeme dava dosyası sorgulama olarak online şekilde sunulan hizmetler sayesinde vatandaşların istedikleri zamanlarda mahkeme ile ilgili bilgi alması kolaylaştırılmış ve mahkeme dava dosyası sorgulama üzerinden mahkeme takibi yapılmasına imkan sağlanmıştır.

Mahkeme dava dosyası sorgulama yapmak isteyen kişilerin başvuracağı sitelerden birisi, e devlet kapısıdır. E devlet kapısı üzerinden yapacağınız mahkeme dava dosyası sorgulama sonrasında tüm mahkemelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Görüntülenen mahkemeler ile ilgili detaylar yayınlandığı için mahkeme dava dosyası sorgulama sonrasında ihtiyaç duyduğunuz bilgileri örenebilirsiniz.

Mahkeme dava dosyası sorgulama için tercih edeceğiniz diğer portal ise UYAP portalıdır. UYAP portalı üzerinden yapacağınız işlemler sonrasında da aynı mahkeme dosya bilgilerine ulaşmanız mümkündür. Fakat mahkeme dava dosyası sorgulama için UYAP’ı tercih edecek olan vatandaşların da yine e devlet üyeliğine ihtiyacı varır. Bu bakımdan direk e devle kapısı üzerinden işlem yapmanız sizin için çok daha kolay olacaktır. E devlet kapısı üye giriş yaptıktan sonra mahkeme dava dosyası sorgulama hizmetine tıklamanız ile birlikte başka bir işlem yapmanıza gerek kalmadan tüm bilgiler direk yayınlanacaktır.

Mahkeme dışında Yargıtay gibi adli merciler için de benzer sorgulamalar yapılarak dosyalar hakkında bilgi alabilmeniz mümkündür. Bu bakımdan Adalet Bakanlığı kurumları tarafından sağlanan bilgiler sayesinde istediğiniz zaman bu tür bilgilere erişim sağlamanız kolaydır.

https://www.turkiye.gov.tr/davalarim

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*